Zasebnost
4 min
Kaj prinaša pobuda #beesupportive, ki jo je zagnal Medex
10 min
Pri Jankoviću se bodo pogajali s ponudniki opreme za kopališče Ilirija
38 min
Vlada bi dala sodnikom tri plačne razrede več 1
49 min
Preobrat v Nemčiji: elektrika spet na drogove in ne pod zemljo? 1
2 uri
Delničarji Petrola izglasovali dividendo, država proti nadzornemu svetu 5
2 uri
Alpina tudi pod Čehi ni splavala: omenja se konec proizvodnje v Sloveniji
3 ure
Na Darsu izbrali Telemach, ponudba Telekoma izločena
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Električni avto je lahko zastonj! (Oglas)
3 ure
Evropska komisija Mondelēzu naložila 337,5 milijona evrov kazni
4 ure
Trije primeri, kako banka (re)financira naložbe na kmetiji
4 ure
Razpoloženje slovenskih potrošnikov enako kot prejšnji mesec, medletno pa je izboljšano
4 ure
Evrsko gospodarstvo se krepi
5 ur
Neuradno o davčnih spremembah: višjih neto plač za vse ne bo, nekaj bo popravkov pri nagrajevanju delavcev 8
6 ur
Med prvo deseterico državnih podjetij z najboljšimi plačami večinoma energetiki 2
6 ur
Prihodki Nvidie v prejšnjem četrtletju zrasli za 262 odstotkov, napoved delitve delnic
8 ur
Digitalne identitete: kakšna so varnostna tveganja pri njihovi uporabi 6
8 ur
Kako klasičen podatkovni center preobraziti v sodoben računalniški oblak (Oglas)
8 ur
Luka Dončić upravičen do najdražje pogodbe v zgodovini NBA
10 ur
Tako bo videti južni terminal nove avtobusne postaje Ljubljana. Zakaj bo postaja nerodno razdeljena na dva dela?

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo globalizacija požrla svoje starše?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-226213 sporočil: 737
[Glavni forum] Tema: Bo globalizacija požrla svoje starše?
[#1991631] 03.02.13 12:19 · odgovor na: bozga (#1989699)
Odgovori   +    1
"Že samo Kitajska bo lahko s svojo enormno produkcijo z večino izdelkov zabavne elektronike, bele tehnike, komunokacijskih igrač, tekstilom in še čim drugim zasula ves svet, da za druge enostavno ne bo prostora, sploh če bodo imeli plače pet do desetkrat višje, kot delavci v proizvodnem sektorju na Kitajskem."


Kje pa piše, da bi MORALE biti naše plače v proizvodnem sektorju "pet do desetkrat višje", kot so na Kitajskem???
Še ena od dogem, kajne... da smo mi NEKAJ VEČ?
Da Kitajci LAHKO shajajo s šalčko riža na dan - ker so tega vajeni, mi pa ne - ker smo nadljudje in smo vredni potičke vsak dan.

Kako priskutno!

Če za nič drugega, je bila globalizacija dobra VSAJ za to, da se zavemo, da so na svetu (tam nekje!) še neki drugi ludeki, ki bi TUDI radi imeli "človekove pravice", kot (SMO jih imeli) mi.

Malo nam je krono z glave vrgla ta globalizacija... - vsaj za to je bila koristna.

Žal mi je samo teh "ludekov" (tam nekje), ki si zdaj (ker gredo po naših stopinjah) uničujejo svojo lepo naravo in svoje stare, pristne tradicionalne odnose - samo da bi bili čimprej podobni nam :D. V tej težnji so tako uspešni in nagli, da dihajo zrak že iz konzerv :D, hodijo okrog z “nagobčniki” in uničujejo SEBE in svoje potomce za stvari, ki so se pri nas izkazale kot popolnoma ničvredne.

Človek bi pomislil, da se ljudje iz zgodovine in iz napak drugih kaj naučijo. Pa se ne.
Vsak hoče na SVOJI koži izkusit vsako bedarijo.
Pravijo, da je “oslovstvo baš v tem, da osel NE gre dvakrat na led”. Sama ne mislim tako; sem med tistimi oslički, ki se iz napak drugih kaj naučijo in preizkušajo nove podvige na vedno NOVEM ledu, ne pa na starem, kjer so pocepale prejšnje generacije.