Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-248322 sporočil: 1.501
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1987162] 30.01.13 15:01 · odgovor na: anon-247964 (#1986688)
Odgovori   +    8
[kugy]
Spretno si se izognil problemu našega šolstva, ki proizvaja invalidni trg delovne sile. Seveda se vsak lahko prekvalificira. Plačaš šolnino in dobiš spričevalo, toda glej problem, še vedno ne znaš popravit pralnega stroja. Sploh pa je za družbo tak sistem odločno predrag.
O tistem, da boš v delovni dobi nekajkrat menjal poklic pa raje ne bi. Lahko menjaš delovno mesto, le v skrajnih primerih poklic, ker je to odločno predrago. Sam sem žal večkrat menjal oboje in moram reči, da ni prav poceni in prijetno.
Meni je popravljanje pralnega stroja v izziv. Sem menjal že ležaj, popravljal grelec, skoraj bi zamenjal motor.

Takšnih in večino del se priučiš s prakso. Prav tako je z razvojnim, raziskovalnim in inovacijskim delom. V resnici za razvoj in inovacije ne potrebujemo profesorjev in fakultet. Sej so dobrodošli za kakšne hudo kunštne teorije, sam načeloma pa je mesto za razvoj firma.

Potrebno je formirati zdravo jedro, kjer bodo mini podjetja lahko izvajala razvoj. Ideje pa niso vezane na stopnjo formalne izobrazbe.

In ja. Sam sem bil izpostavljen slovenskemu invalidnemu šolstvu do akademskega naziva. Najbolj invaliden v šolstvu, ki celotni naciji dela največjo škodo pa je Štrukelj, ker preko medijev sporoča kako je našo šolstvo kvalitetno.