Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kmetovalec sporočil: 681
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986506] 30.01.13 08:56 · odgovor na: anon-69279 (#1986330)
Odgovori   +    8
[jobaa]
> [Tejči.]
> > [shevchenko]
> > Ali ste kdaj poskusili delati zastonj? Ste se kdaj preizkušali kot prostovoljec?
> >
> > tu sem nehal brati.
> >
> > next!
>
>
>
> Jaz sem to preizkusila....delala zastonj kot prostovoljec......malico, ki so mi jo dali (hvala bogu) sem prihranila za otroka doma.........in ko berem članke osebkov, ki tega niso sprobali mi gre na bruh.......

men pa ne.
nekatrim nam prostovoljstvo ne plača položnic, stanovanja, in vsega ostalega.

če je tebi prostovoljstvo zneslo, po tem, ali si delala en dan, ali pa si živela še v hotelu doma.
poskusi vse plačati sama.... , pa da te vidim kje bo nota prostovoljstva.

PS- meni gredo na bruhanje osebki, ki bi radi npr. od nekoga, ki mora pridobiti znanje/licenco/skills, da njim to da zastonj.
jaz sem imel veliko takšnih primerov, ko so hoteli da delam zastonj, oni so pa svoje delo kasirali. :-))))
A oni pa bi ti morali dati znanje/licenco/skills zastonj. Meni se ta sistem zdi čisto pošten: blagovna menjava ti njem(u) roko (delo) on(i) tebi znanje. Ko imaš znanje pa lahko greš na trg oz. se s tistim, kjer si delal prostovoljno začneš pogajati za ceno tvojega dela.
Da je dela veliko, samo volje ni, vidim tudi v kmetijstvu. Znanec je pred časom iskal nekoga, ki bi mu molzel, ker sam ni zmogel. Ponujal je dobrih 1000 € na mesec za 2x2 uri dela na dan, pa ga ni našel. Pa je v naši občini skoraj 15% prijavljenih na Zavodu.
Drug primer so hmeljarji, ki bodo sedaj spet zastonj iskali domače pomočnike za spomladanska dela v hmeljiščih. Ponujajo pa hrano in 3-4 € na uro. Slovencev (razen prijateljev in sorodnikov), ki bi bili pripravljeni to delati praktično ni, pomagati si morajo z Romuni. Podobno je v jeseni za obiralce sadja. Po drugi strani pa nas po medijih pitajo o ljudeh, ki stradajo. Vsak tak, ki bi šel pomagat na bližnjo kmetijo, bi tam vsaj hrano brez skrbi dobil. Očitno je bolje biti na Zavodu, jokati pred kamerami in čakati na pomoč. Dokler bo takšno stanje o krizi pri nas ne moremo govoriti. Izgleda imamo še vsega polno rit.