Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986407] 30.01.13 07:43
Odgovori   +    18
Tole se mi bere skoraj kot slavospev delu na črno.
Sedaj pa malo bolj resno. Za nekatera dela so potrebna znanja! To je v članku seveda spregledano. Težko bo nekdo popravljal pralne stroje, če tega ne zna. Za nekatera dela so potrebna celo dovoljenja, certifikati. Ne bi rad, da mi elektriko ali vodo v hiši urejata nepooblaščena mojstra. Da o poklicih, ki zahtevajo še mnogo višja znanja, raje ne govorim. Očitno med te poklice ne sodi poklic novinarja, kajti neumnosti lahko piše v naših medijih prav vsak.
Torej država naj plačuje študij 75 % populacije, zato da bodo potem pobirali jabolka, stregli v bifejih in opravljali selitvene storitve. Res pametno in ekonomično. In vse to bodo delali na sivem ali še bolje na črnem trgu, da država od njih ne bo dobila plačanih davkov in prispevkov. To bo res idealna družba. Sicer pa smo temu že precej blizu, le da avtor tega še ni dojel.
Spoštovani gospod Kraker, kaj še niste slišali, da prava delovna mesta odpira kapital! In tega mi nočemo, ker smo svojega že pokradli, tujega pa nikakor nočemo. Res bi lahko imeli bolj fleksibilen trg dela, z več možnostmi za delo, vendar očitno tudi tega nočemo. Zakaj naprimer enostavno ne poveste, da naša zakonodaja prav vzpodbuja nedelo oz. bolje rečeno delo na črno. Kajti tisti, za katere vi mislite, da ležijo doma na kavču, v resnici delajo na črno (večina!).
Zavod za zaposlovanje bi moral odvzeti status brezposelnega vsakomur, ki odkloni delo in to brez izjeme.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1986407

Strani: 1

anon-257936 sporočil: 1.306
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986657] 30.01.13 10:27 · odgovor na: anon-247964 (#1986407)
Odgovori   +    13
Vsak izgovor je dober, če ga pes na repu prinese, ali ne?

Saj avtor ni napisal, da moraš popravljati pralne stroje, če jih ne znaš. Napisal je, da si delo iščeš v okviru svojih znanj in sposobnosti. Če rabiš za opravljanje nekega dela certifikat (sicer pa to delo obvladaš in ti je všeč), ga boš pa pridobil, ane?

Sploh so pa že en cajt ne velja več, da boš vse življenje opravljal delo, za katerega si se "uradno" šolal. Spet od tebe odvisno: če gre za dejavnost, ki je na trgu iskana in si ti dober v tej dejavnosti, bo pač tako. Če pa ne, se boš pa "prekvalificiral" - jaz sem se ene 3x. Učiti se moraš tudi vse življenje, ker ga ni poklica, ki ga boš obvladal z osnovnim izobraževanjem, ki ti ga da šola.

Kar se tiče diplomantov, ki po bifejih kofe kuhajo, je pa to spet njihova stvar. Bi se pač skupaj s starši že v osnovni šoli malo pozanimali, kje so možnosti. Noben človek nima samo enega talenta in tejle mladeži bo pač treba privzgojiti, da si je šiht treba priboriti. Veliko mladih poznam in precej je med njimi takih, ki se kar dobro znajdejo. Upam si trditi, da jamrajo samo scrkljančki, ki so jim starši vbili v glavo, da je za njihovo udobje dolžna poskrbeti "država". K takemu razmišljanju jih zelo vzopodbujajo tudi mediji in sindikati.

Zgoraj eden omenja pest riža - ko komentira ceno dela. Dragec, to je realnost. Podjetniki se s ponudbo in povpraševanjem srečujemo vsak dan, ostali se boste pa morali navaditi. Moraš pač biti boljši od drugih, pa ni treba delati za pest riža.

Tisto o slabem vodstvi, ki je za vse krivo, pa itak velja samo za firme, ki so v državni lasti ali pa visijo na proračunskem denarju. Slab podjetnik hitro propade.Tako, da je tole spet en iz7govor, da ni treba biti prizadeven in inovativen.

Strani: 1