Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986407] 30.01.13 07:43
Odgovori   +    18
Tole se mi bere skoraj kot slavospev delu na črno.
Sedaj pa malo bolj resno. Za nekatera dela so potrebna znanja! To je v članku seveda spregledano. Težko bo nekdo popravljal pralne stroje, če tega ne zna. Za nekatera dela so potrebna celo dovoljenja, certifikati. Ne bi rad, da mi elektriko ali vodo v hiši urejata nepooblaščena mojstra. Da o poklicih, ki zahtevajo še mnogo višja znanja, raje ne govorim. Očitno med te poklice ne sodi poklic novinarja, kajti neumnosti lahko piše v naših medijih prav vsak.
Torej država naj plačuje študij 75 % populacije, zato da bodo potem pobirali jabolka, stregli v bifejih in opravljali selitvene storitve. Res pametno in ekonomično. In vse to bodo delali na sivem ali še bolje na črnem trgu, da država od njih ne bo dobila plačanih davkov in prispevkov. To bo res idealna družba. Sicer pa smo temu že precej blizu, le da avtor tega še ni dojel.
Spoštovani gospod Kraker, kaj še niste slišali, da prava delovna mesta odpira kapital! In tega mi nočemo, ker smo svojega že pokradli, tujega pa nikakor nočemo. Res bi lahko imeli bolj fleksibilen trg dela, z več možnostmi za delo, vendar očitno tudi tega nočemo. Zakaj naprimer enostavno ne poveste, da naša zakonodaja prav vzpodbuja nedelo oz. bolje rečeno delo na črno. Kajti tisti, za katere vi mislite, da ležijo doma na kavču, v resnici delajo na črno (večina!).
Zavod za zaposlovanje bi moral odvzeti status brezposelnega vsakomur, ki odkloni delo in to brez izjeme.