Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dela je dovolj za vse

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-184513 sporočil: 3.006
[Glavni forum] Tema: Dela je dovolj za vse
[#1986245] 29.01.13 22:53
Odgovori   +    45
Kakšna je naša cena? Odvisna je od ponudbe in povpraševanja na trgu, od tega, kaj smo pripravljeni delati, in od tega, kako dobro to delamo.
Oh, kako zgrešeno. Kako dobro opravljamo delo pravzaprav nikogar ne briga, saj ni vodstvenega kadra, ki bi dovolj nadzirali delavce. Ali ne znajo ali imajo sami preveč dela. Kaj smo pripravljeni delati, je odvisno od plačila za opravljeno delo ter časa in kraja dela. Nekdo, ki bo moral dati več za prevoz na delo, kot bo dobil plačila, zagotovo ne bo delal. Saj niti ne bo mogel. Nihče ni pripravljen in ne more dolgoročno vlagati v nekaj, od česar bo dobil nazaj manj od vloženega najsi bo dela, denarja ali časa. Kakšna je ponudba na trgu dela, večina niti ne izve, saj se ponudbe za delo in zaposlitev pri nas še vedno delijo pod mizo.

Danes sem bil v trgovini s pohištvom. Pet prodajalcev se je dolgočasilo na vsakem koraku in me zasledovalo po trgovini. Spraševali so me ali kaj potrebujem, gledali kaj si ogledujem; skratka imel sem občutek, kot da me nadzorujejo, da ne bi kaj ukradel. Naše izobraževanje za trgovce je naredilo svoje. V tujini, na zahodu, česa takega ne bi doživel. Na koncu mi je ugajala neka svetilka, ki edina ni delala. Rad bi jo kupil, kajti imeli so še več zapakiranih, vendar sem želel preiskusiti, kako sveti. Ogovorim prodajalko, ki mi zabrusi, da ima ona delo in naj pet minut počakam, da ga dokonča. Odšel sem, kupil nisem ničesar in tja se ne bom nikdar več vrnil. Vse zato, ker tista trgovina ni imela nikoga, ki bi delo prodajalcev dobro organiziral in nadziral, ali pa vsaj zaposlil primeren kader.