Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-293460 sporočil: 457
[jozesi]
Tudi Klemenčičevi nimajo vse urejeno u nulo, ko gre za njihove nepremičnine. Hiša v kateri bivajo ni zabeležena v evidencah GURSa. In kaj pravi ga. Klemenčič: Z Gursa me nihče ni pozval k vpisu v register, investitor pa očitno tega ni naredil. Hvala, ker ste me na to opozorili. Zadevo bom uredila.

Nekdo bi moral pregledati zakonodajo. Kako je urejeno poročanje sprememb na nepremičninah in kdo je zavezanec. Pojavlja se tudi vprašanje, kaj bo z evidenco, če se ta ne posodablja. Kako naj Gurs pozove nekoga, da prijavi nepremičnino, če je ob popisu ni bilo. Za Klemenčičeve je seveda dovolj zahvala za opozorilo!
Nepremičnina je bila popisana samo vrednosti ni bilo. itak je pa tista vrednost kar nekaj. meni so ovrednotili na 390.000 pa dvomim, da bi šlo čez za 290.000€.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1967932

Strani: 1

anon-109 sporočil: 294
[nelevnedesn]
> [jozesi]
> Tudi Klemenčičevi nimajo vse urejeno u nulo, ko gre za njihove nepremičnine. Hiša v kateri bivajo ni zabeležena v evidencah GURSa. In kaj pravi ga. Klemenčič: Z Gursa me nihče ni pozval k vpisu v register, investitor pa očitno tega ni naredil. Hvala, ker ste me na to opozorili. Zadevo bom uredila.
>
> Nekdo bi moral pregledati zakonodajo. Kako je urejeno poročanje sprememb na nepremičninah in kdo je zavezanec. Pojavlja se tudi vprašanje, kaj bo z evidenco, če se ta ne posodablja. Kako naj Gurs pozove nekoga, da prijavi nepremičnino, če je ob popisu ni bilo. Za Klemenčičeve je seveda dovolj zahvala za opozorilo!

Nepremičnina je bila popisana samo vrednosti ni bilo. itak je pa tista vrednost kar nekaj. meni so ovrednotili na 390.000 pa dvomim, da bi šlo čez za 290.000€.
Jaz ne razumem ravno tako. Ga. Nina je dejala:"Z Gursa me nihče ni pozval k vpisu v register, investitor pa očitno tega ni naredil." To pomeni, da nepremičnina ni vpisana v register, in zato nima nobene ocene vrednosti.

Moti me pa še nekaj. Če je ga. Nina lastnica nekih poslovnih prostorov, potem je po vsej verjetnosti dobila od GURS-a neko pošto, v kateri so bili ti prostori vpisani in hkrati ocenjeni. Poleg tega je dobila zraven še ves spisek nepremičnin, ki se vodijo kot njena lastnina v celoti, ali pa delno, v solastništvu. In hecno je to, da na tem spisku ni opazila, da ni vpisane njene družinske hiše. To kar so praktično vsi državljani nestrpno čakali in primerjali (celo med seboj) neke vrednosti, ona pač take malenkosti sploh ni opazila.

Verjetno je to pošto pregledal tudi njen mož, če je ni celo dobil na svoje ime. In glej ga zlomka, tudi on, ki je v marsičem zelo natančen, je spregledal to podrobnost.
anon-71529 sporočil: 558
[nelevnedesn]
> [jozesi]
> Tudi Klemenčičevi nimajo vse urejeno u nulo, ko gre za njihove nepremičnine. Hiša v kateri bivajo ni zabeležena v evidencah GURSa. In kaj pravi ga. Klemenčič: Z Gursa me nihče ni pozval k vpisu v register, investitor pa očitno tega ni naredil. Hvala, ker ste me na to opozorili. Zadevo bom uredila.
>
> Nekdo bi moral pregledati zakonodajo. Kako je urejeno poročanje sprememb na nepremičninah in kdo je zavezanec. Pojavlja se tudi vprašanje, kaj bo z evidenco, če se ta ne posodablja. Kako naj Gurs pozove nekoga, da prijavi nepremičnino, če je ob popisu ni bilo. Za Klemenčičeve je seveda dovolj zahvala za opozorilo!

Nepremičnina je bila popisana samo vrednosti ni bilo. itak je pa tista vrednost kar nekaj. meni so ovrednotili na 390.000 pa dvomim, da bi šlo čez za 290.000€.
Odgovor je isti kot prej (te to na kaj spominja?): forum.finance.si/?user=71529

Strani: 1