Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-123060 sporočil: 7.025
Popolnoma se strinjam.
Tudi sam sem pisal blog v tem kontekstu; izboljšati pravno varnost. V normalni državi (28 let sem živel v tujini) je sodstvo samostojno (vsaj v veliki meri), pri nas imamo pa ekstrem, da so sodniki še iz zločinskega komunističnega obdobja, ter tudi brez demokratičnih norm in vzorcev.
Zato mora nekdo temu sodstvu pokazati pot (z odpuščanji, z nagradami po delu, z sodnimi sankcijami,....)
Po naravni poti bo trajalo predolgo. Država, naša domovina ne bo zdržala.
Si pa jasno, ne želim represivne države - vlade.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1926030

Strani: 1

foore sporočil: 12.753
[miroko]
Popolnoma se strinjam.
Tudi sam sem pisal blog v tem kontekstu; izboljšati pravno varnost. V normalni državi (28 let sem živel v tujini) je sodstvo samostojno (vsaj v veliki meri), pri nas imamo pa ekstrem, da so sodniki še iz zločinskega komunističnega obdobja, ter tudi brez demokratičnih norm in vzorcev.
Zato mora nekdo temu sodstvu pokazati pot (z odpuščanji, z nagradami po delu, z sodnimi sankcijami,....)
Po naravni poti bo trajalo predolgo. Država, naša domovina ne bo zdržala.
Si pa jasno, ne želim represivne države - vlade.

Ko bi te vsaj kdo slišal in ukrepal....ni kaj vsejeres.............
Endimion sporočil: 10.342
Se strinjam... A ne moreš tega narest čez noč.

Lahko imaš evolucijo pravnega podsistema države, kjer se z roko v roki sprehodita tako zakonodajna kot sodna veja oblasti in spremenita ono, kar ni za neko družbo v danem momentu sprejemljivo. to lahko zakonodajna oblast doseže kadarkoli, če je le volja. v tem segmentu je sodna veja oblasti že podrejena. Ker mora vedno razsodit v okviru pristojnosti in zakonodaje, ki pa jo predpisuje ona, zakonodajna veja oblasti. In tu naj se vpliv zakonodajne oblasti neha.

Lahko pa imaš revolucijo pravnega podsistema. Re-elekcija sodnikov je že ena taka reč. Komu služi? Izganjanju nekih komi sodnikov? Po čem se jih sodi? Kako so sodili? Ja Janković ima verjetno sebi bližje, Janša pa sebi bližje... uporabljam imena, mislim pa politične opcije. Tega se ne smemo it. Bi ti bil za to da čez denimo 3 leta leva opcija kar tako spremeni pravni red? Ker to sme, ker to lahko? Zamenja sodnike? Ne vem če. A kaj lahko se to lahko zgodi, če Janša s tem drezanjem v sodni sistem odpre Pandorino skrinjico.

Mi vedno precej radi govorimo o tranziciji, o tekovinah... pa še čem... a od tega je minilo že jebentiš 22 let. Moji otroci ne bodo imeli niti najmanjšega pojma kaj je to titov pionir (jaz sem še bil, in priznam, da ni bilo prav povsem brez veze). Oni bodo tu (upam) živeli in ustvarjali, in si ustvarjali svoje poglede na to. na to politično zgodbo. Oni bodo le želeli ustvarjat. In če ne bodo mogli, bodo šli drugam, pa čeprav bo tati žalosten okol tega... Me razumeš? Jebe se njim za komunizem, belogardizem, janšizem, kučanizem, karkolizem.... Tako kot je meni počas vseeno. Do 19 rojstnega dneva sem obiskal vse celine, videl blišč in bedo drugod (Hvala ti Splošna Plovba), in znal pogledat onkraj mojega "malega kurnika". A jaz sem ostal doma, ker je bilo čustvo (povsem neracionalno) pripadnosti deželi, kjer sem se rodil, in zrasel, premočno. Otrokom ne bom rekel, naj ostajajo za vsako ceno, bom pa jim dal v zavest. od tu ste. Ti, si v tujini prežibel dvajset in več let. in verjamem da ni lahko. jaz sem jih nekaj let... pa mi je bilo dosti.

A želim ti reči da v tem prostoru in tem času ne SMEMO pustit politiki da kroji zgodbo. Naj vplivajo, saj zato jih na koncu izvolimo. A pri pravnem sistemu sem legalist. Naj postavljajo okvire v katerem naj se sodna oblast giblje pri svojih odločitvah, in to naj bo to. Razumem da ulici ni prav, da se Jankovićev ne preganja. Ni jim prav da je lahko Kangler izvoljen za svetnika. Ni jim prav da je lahko Premje nekdo ki je v sodnem postopku. A tu se je treba držati prava. v vseh primerih. Ker če ga kršiš:

1. ker je ulica tako rekla
2. ker si "kadija tuži kadija sudi"

greš v degradacijo sistema kot takega.... Tega se ne morem it...

Strani: 1