Zasebnost
2 uri
German Business Outlook Improves as Economic Momentum Builds
2 uri
Najboljše junijske dražbe: stanovanja, zemljišča, pisarne, apartma v Šibeniku ...
8 ur
NGEN iz Žirovnice bo v Nemčiji gradil hranilnike energije za energetskega giganta Uniper
8 ur
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
8 ur
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
9 ur
Najbolj brani članki danes
12 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
13 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
13 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
14 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
14 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
14 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
15 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
15 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
16 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
16 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
16 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
17 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
17 ur
Bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
18 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Rokc5 sporočil: 2.857
[0602Krajn]
> [MF-539583]
> >
Tako so rdeče zaslepljeni, da, verjemi - enostavno NE VERJAMEJO v možnost prihoda trojke. Sploh se ne zavedajo, da smo v EU in NATO, še manj pa tega, da Evropa In predvsem ZDA ne bosta dopustili kriznega žarišča na tako pomebni strateškI legi - kot jo ima Slovenija. Še bolj pa so nore njihove sanje o izstopu iz EU in NATA. Sanjajo o neki novi jugi. Me zanima, kje jo vidijo, kajti Hrvaška bo drugo leto vstopila v EU In ona - si seveda po prepričanju teh opranoglavcev - ne želi drugega kot ponovno sobivanje z "brati" Srbi v skupni državi. Totalno so izgubili kompas. Še malo izdržimo Slovenci !!!!
Zanimivo, podobno tudi sam razmišljam nekaj časa. Dejansko jim razmere niso tako naklonjene, kot so bile v 30.ih.
1. materialne podpore s strani ''velikega brata'' SZ ni več
2. Schengen - odprtost meja: neki progresivni levi prevrati bi iz države pognali še vso tisto kreativno tehnično inteligenco kar jih premoremo in revolucionarji ne bi imeli kadra za uresničitev svojih soc-realističnih vizij
3. kljub opranosti Slovencev z ideologijo socializma je prednost, da je tudi gorečih nasprotnikov bistveno več (odziv bo drugačen v primerjavi z mlačnostjo leta 1941).
4. dejavnik Hrvaške: dejansko bi rad nekaj več povedal o tem. Ljudje se v bistvu NE zavedajo kaj se je zgodilo. Hrvati se bodo z vstopom v EU dokončno politično popolno ločili od Srbov, hkrati s srbskim vkopavanjem na njihovo prorusko pozicijo (tudi rusi so se oddaljili od Hrvatov - glej spremembe trase Južnega toka) pa to pomeni, da je nastanek nove politične entitete ala Jugoslavija v naslednjih 50-100 letih povsem nemogoč in nerealen. To pomeni, da jugonostalgizem v Sloveniji ni več progresivni mit, ampak velik obtežitveni negativni faktor za družbo - zakaj bi se gnal za nečem, kar ni dosegljivo???? V bistvu po vseh naših sporih s Hrvati, njim lahko sedaj rečemo samo: HVALA! Po mojem so nam s to potezo Hrvati rešili rit.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1911307

Strani: 1

anon-305875 sporočil: 1.637
to, da so geostrateške pozicije danes bistveno drugačne kot 41 je edina realna dolgoročna uteha. Slovenci imajo težave z južnimi sorodniki že od 18. stoletja naprej, najprej ilirizem, panslavizem, potem pa jugoslavizem... sploh tile liberalci brez Juge ne morejo in so nas Slovence novembra 1918 tudi pognali v naročje Beograjske čaršije... in nikakor se ne morejo od tega ločit... Odpor v Sloveniji danes proti temu je močan, ni pa prevladujoč. Ko sem obkrožil na plebiscitu samostojno Slovenijo, sem imel komaj dobro volilno pravico, ampak sem obkrožil dvoje. da sem proti jugi in Balkanu in proti komunizmu. oboje še ni dovršeno, bo pa še, pa če crknem zato, mi je prav vseeno...
anon-35163 sporočil: 30.643
Zadnja sprememba: anon-35163 17.12.2012 09:12
[Rokc5]
1. materialne podpore s strani ''velikega brata'' SZ ni več
Juga je materialno podporo dobivala samo od ZDA, od SZ nikoli.
2. Schengen - odprtost meja: neki progresivni levi prevrati bi iz države pognali še vso tisto kreativno tehnično inteligenco kar jih premoremo in revolucionarji ne bi imeli kadra za uresničitev svojih soc-realističnih vizij
Schengen nima veze, offshoring laufa tudi pri zaprtih mejah. Kreativna tehnična inteligenca je zjebana na globalnem nivoju. Plače trenutno diktira Severna Koreja. Si že slišal za Nosotek?

www.bloomberg.com/ne...korea.html

Inženirska plača = najnižja svetovna plača + potni stroški do tja. Poslovni razred, seveda.
3. kljub opranosti Slovencev z ideologijo socializma je prednost, da je tudi gorečih nasprotnikov bistveno več (odziv bo drugačen v primerjavi z mlačnostjo leta 1941).
Za to, da ljudje ne padajo na prostotržne prevare ni potrebna ne ideologija, ne opranost. Dovolj je minimum zdrave pameti.
4. dejavnik Hrvaške: dejansko bi rad nekaj več povedal o tem. Ljudje se v bistvu NE zavedajo kaj se je zgodilo. Hrvati se bodo z vstopom v EU dokončno politično popolno ločili od Srbov, hkrati s srbskim vkopavanjem na njihovo prorusko pozicijo (tudi rusi so se oddaljili od Hrvatov - glej spremembe trase Južnega toka) pa to pomeni, da je nastanek nove politične entitete ala Jugoslavija v naslednjih 50-100 letih povsem nemogoč in nerealen. To pomeni, da jugonostalgizem v Sloveniji ni več progresivni mit, ampak velik obtežitveni negativni faktor za družbo - zakaj bi se gnal za nečem, kar ni dosegljivo???? V bistvu po vseh naših sporih s Hrvati, njim lahko sedaj rečemo samo: HVALA! Po mojem so nam s to potezo Hrvati rešili rit.
Nepomembno. Naši predniki so se za Jugoslavijo odločili zato, ker je bila Avstro Ogrska 100x bolj gnila in skorumpirana kot Srbija lahko samo sanja da nekoč bo. Če se ne bo kaj bistveno spremenilo, bo tudi EU šla po avstroogrski poti in v tem primeru se lahko zgodi, da se bo zgodovina rimala.

Strani: 1