Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sviz brez referenduma o pokojninski reformi

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.235
[Glavni forum] Tema: Poslanci sprejeli pokojninsko reformo
[#1909262] 04.12.12 20:05 · odgovor na: philips (#1909191)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: crt 04.12.2012 20:07
[philips]
Čakam da Frankl napiše da se z ZPIZ2 ne strinja.
ne vem, kako bo frankl, ki se valjda sam odloca o svojem pisanju; jaz sem pisal proti predlogu zpiz-2 by svetlik, potem proti predlogu zpiz-2 by vizjak, ki je bil itak v tricky delih enak in verjetno bom napisal se tombstone na sedaj sprejeti zpiz-2. ce se le ne bom odlocil, da imam kak prijetnejsi opravek. kar je povsem mozno.

pristop "nekaj moramo narediti, samo da smo nekaj naredili", ki ga je PF vmes ubral, mi osebno ne disi, ker mislim, da je prizadevni aberveznik najbolj maligna kombinacija, tocno to pa imamo zdaj v parlamentu - veliko potrebo "nekaj narediti", za katero se potem izkaze, da je bila - pac velika potreba.

en cas sem celo skusal biti "drzavotvoren" in pomisliti noja, sicer bom jebena stranka, ampak ajd, ce bo potem vse skupaj stabilno... odkar pa sem potem slisal, kako je fajn, ker se bodo lahko zdaj penzije se naprej navzgor usklajevale, se samo se smejim :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1909262

Strani: 1

pcs sporočil: 5.462
[Glavni forum] Tema: Poslanci sprejeli pokojninsko reformo
[#1909275] 04.12.12 20:18 · odgovor na: crt (#1909262)
Odgovori   +    0
[crt]
> [philips]
> Čakam da Frankl napiše da se z ZPIZ2 ne strinja.

ne vem, kako bo frankl, ki se valjda sam odloca o svojem pisanju; jaz sem pisal proti predlogu zpiz-2 by svetlik, potem proti predlogu zpiz-2 by vizjak, ki je bil itak v tricky delih enak in verjetno bom napisal se tombstone na sedaj sprejeti zpiz-2. ce se le ne bom odlocil, da imam kak prijetnejsi opravek. kar je povsem mozno.

pristop "nekaj moramo narediti, samo da smo nekaj naredili", ki ga je PF vmes ubral, mi osebno ne disi, ker mislim, da je prizadevni aberveznik najbolj maligna kombinacija, tocno to pa imamo zdaj v parlamentu - veliko potrebo "nekaj narediti", za katero se potem izkaze, da je bila - pac velika potreba.

en cas sem celo skusal biti "drzavotvoren" in pomisliti noja, sicer bom jebena stranka, ampak ajd, ce bo potem vse skupaj stabilno... odkar pa sem potem slisal, kako je fajn, ker se bodo lahko zdaj penzije se naprej navzgor usklajevale, se samo se smejim :)
Edini (mikro) plus je, da je tole pozitivni signal tujim trgom (ki se jim sanja o dejanski vsebini reforme), ampak amplituda je neprimerno nižja od signala z demonstracij.

M
andrejcc sporočil: 2.665
[Glavni forum] Tema: Poslanci sprejeli pokojninsko reformo
[#1909292] 04.12.12 20:28 · odgovor na: crt (#1909262)
Odgovori   +    3
[crt]
odkar pa sem potem slisal, kako je fajn, ker se bodo lahko zdaj penzije se naprej navzgor usklajevale, se samo se smejim :)
--vsem se bo prej vzelo kot upokojencem, ne glede na to koliko premozni so. So pac prepomembna volilna baza, ki se ji nihce ne upa zamerit. Vse ostale skupine pa so nekako ze navajene, da je vsega vedno manj in da tudi v prihodnje ne gre pricakovati kaj velikega in se to izkorisca in se jih znova in znova skubi
sopranos sporočil: 11.405
[Glavni forum] Tema: Poslanci sprejeli pokojninsko reformo
[#1909466] 04.12.12 21:45 · odgovor na: crt (#1909262)
Odgovori   +    5
Jaz se pa zaradi tega ne smejim, ker vem kaj bo, ko bo začelo pokati. Poskušalo se bo stroške prenesti na mlade in delovno aktivno generacijo. No, verjetno je pa res, da bomo tudi mi našli način, kako manj v blagajno prispevati in jih tako prisiliti, da se tudi starejši nečemu odpovedo. Sploh pa čakam na dan, ko bo svoj delež k reševanju krize začel prispevati tudi javni sektor. Ker zaenkrat tega jaz ne vidim. Še zlasti ne pri raznih kulturnikih, šolnikih itd.

Strani: 1