Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-128631 sporočil: 2.624
Dragi SAMO MILIĆ HRIBAR to kar ti govoriš ste že dokazovali v preteklosti in ste zamočili v celi črti.
1.) Niste rešili prvega vprašanja kako zgraditi proizvodnjo z uporabo lastnih sirovin na večji dodani vrednosti.!!!!!!!!!!!!!!!!
2.) Niste rešili produktivnosti, saj ste jo ves čas gradili na odpuščanju in na orodjih iz Franca JOŽEFA. ČE nebi bilo Marije Terezije še danes nebi bilo proizvodnje in ste jo zagonili.
3.) Trdili ste da je Slovenska delovna sila predraga. Sočasno pa ste zanemarjali razvoj. TOrej z krampom in lopato pa res nemoremo izdelovati recimo mikroprocesorjev in temu priemrnih orodij.

4.) Posamezni vaši člani gradijo politiko tako, da se čimbolj naslanjajo na subvencije in celo se dela tako, da se goljufa pri teh.

ČE potegnemo črto pod vse skupaj sem 150% prepriičan na podlagi izračunov, katere sem naredil pri sebi, da trenutna politična smer in delo prišepetevalcev pelje celotno družbo v napačno smer.

VEliko predlogov, katere ste dali in so se upoštevali ste zamočili.
Samo vzamimo primer izdelave nekega izdelka. NA Kitajskem je recimo 3,00€ končna cena. ČE še prištejemo ceno transporta do Slovenije dobimo ceno 6,00€. Pri nas se doda marža 100% in dobimo 12€ končno ceno.

Torej ali smo sposobni narediti takšen izdelek v Sloveniji za 4,5€ pa sprašujem Samota.
JAz mislim, da ljudje so sposobni z svojim znanjem to narediti, samo problem je, ker bi takšni menažerji vseskupaj pristavili še svoje lončke in veliko bi se pokradlo in rezultat bi bil, da bi bila končna cena tega izdelka za potrošnika 18€. Posledično pa bi delovna mesta bila spet ogrožena in bi propadlo.
Torej jaz vidim problem v to smer, kjer se samo majhen korak zakomplicira do onemoglosti, da izpade da gremo okrog zadnjice v varžet.