Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Desus ne bo pristal na zamrznitev pokojnin

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-251880 sporočil: 6.972
Zadnja sprememba: anon-251880 24.11.2012 12:04
Erjavec hvala ti za penzijo, ampak , če bi bilo normalno stanje v tej državi in normalno rasle penzije bi jaz še vedno plačeval 1/3 od penzije za položnice, mislim stanovanje , pritekline el,voda,toplota, tv.To je bilo še pred petimi leti.

Sedaj pa plačujem že 2/3 za stroške, torej nekaj ne gre v kup, hvala ker imam še penzijo, res hvala Erjavec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1891973

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[m1j]
Erjavec hvala ti za penzijo, ampak , če bi bilo normalno stanje v tej državi in normalno rasle penzije bi jaz še vedno plačeval 1/3 od penzije za položnice, mislim stanovanje , pritekline el,voda,toplota, tv.To je bilo še pred petimi leti.

Sedaj pa plačujem že 2/3 za stroške, torej nekaj ne gre v kup, hvala ker imam še penzijo, res hvala Erjavec.
Počakaj še kakšno leto. Boš plačeval 3/3 ...
anon-166232 sporočil: 3.600
[m1j]
Erjavec hvala ti za penzijo, ampak , če bi bilo normalno stanje v tej državi in normalno rasle penzije bi jaz še vedno plačeval 1/3 od penzije za položnice, mislim stanovanje , pritekline el,voda,toplota, tv.To je bilo še pred petimi leti.

Sedaj pa plačujem že 2/3 za stroške, torej nekaj ne gre v kup, hvala ker imam še penzijo, res hvala Erjavec.
Seveda gre vkup.

Leta 2005 je bil uveden sistem usklajevanja pokojnin z bruto plačami. Kar pomeni, kolikor rastejo bruto plače, toliko rastejo pokojnine. No, po letu 2008 se je rast bruto plač ustavila, v letošnjem letu so padle tudi v javnem sektorju. Kar je posledično usekalo po vas upokojencih. Celo več, zaradi prisotne inflacije so vam realno padle, saj inflacija pri nujnih življenskih dobrinah vztraja, pri izplačilu pokojnine pa se ne upošteva. Kar ste občutili na lastni koži.

Korl je pred lanskim referendumom zahteval usklajevanje penzij z bruto plačami in inflacijo. Ker reforma ni bila sprejeta, saj ji je nasprotoval tudi Korl, pač tudi uskladitve vaše pokojnine z inflacijo ni.

Državna blagajna je realno nekaj prihranila, Korl se hvali, vi pa bolj tenko piskate. Tako to gre.

Strani: 1