Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek O izgubljenih generacijah

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-223671 sporočil: 1.149
[Glavni forum] Tema: O izgubljenih generacijah
[#1881437] 16.11.12 12:51 · odgovor na: anon-164923 (#1881322)
Odgovori   +    5
[tras14]
> Paradoksalno je, da združuje svetova, ki sta bila pol stoletja v vojni.

Deja vu. To smo mi imeli že pod Kavčičem - politično diktaturo in gospodarski liberalizem. Pa vseeno ni šlo. Skrivnost gospodarskega uspeha je predvsem v narodnem karakterju: Nemci, Kitajci in Japonci bodo vedno uspešni in mi bomo vedno hlapci.

Vzamem nazaj, če bo Semulič v soboto izžvižgan.
To imamo ze v imenu: Slavi (Slovani, danes Slovenci, Slovaki) = sclavi (suznji)

Slovani pomeni "ljudje besede". Slovo je namrec v slovanskih jezikih izvorno beseda (odtod pri nas slovar, slovnica). Nemci pa so "nemi ljudje", ker ne razumejo in govorijo slovanskega jezika. Podobno Alemani pomeni "tuji ljudje".

Izraz sclavi (suznji) je v 6. st. izsel iz Slavi (Slovani), ker so v tistem casu pac zasuznjevali Slovane. Mimogrede, izvor te besede posredno dokazuje, da smo Slovani (Slovenci) v 6. st. bili staroselci, saj so v zgodovini vedno kolonizatorji zasuznjevali staroselce in ne obratno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1881437

Strani: 1

anon-223671 sporočil: 1.149
[Glavni forum] Tema: O izgubljenih generacijah
[#1881474] 16.11.12 13:18 · odgovor na: anon-223671 (#1881437)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-223671 16.11.2012 13:20
[jozagulikozaa]
> [tras14]
> > Paradoksalno je, da združuje svetova, ki sta bila pol stoletja v vojni.
>
> Deja vu. To smo mi imeli že pod Kavčičem - politično diktaturo in gospodarski liberalizem. Pa vseeno ni šlo. Skrivnost gospodarskega uspeha je predvsem v narodnem karakterju: Nemci, Kitajci in Japonci bodo vedno uspešni in mi bomo vedno hlapci.
>
> Vzamem nazaj, če bo Semulič v soboto izžvižgan.

To imamo ze v imenu: Slavi (Slovani, danes Slovenci, Slovaki) = sclavi (suznji)

Slovani pomeni "ljudje besede". Slovo je namrec v slovanskih jezikih izvorno beseda (odtod pri nas slovar, slovnica). Nemci pa so "nemi ljudje", ker ne razumejo in govorijo slovanskega jezika. Podobno Alemani pomeni "tuji ljudje".

Izraz sclavi (suznji) je v 6. st. izsel iz Slavi (Slovani), ker so v tistem casu pac zasuznjevali Slovane. Mimogrede, izvor te besede posredno dokazuje, da smo Slovani (Slovenci) v 6. st. bili staroselci, saj so v zgodovini vedno kolonizatorji zasuznjevali staroselce in ne obratno.
Se to: Slavo => sclavo = sciavo (pog. it.) => ciao

Italijani se torej na ulici pozdravlajo "suzenj" (podobno kot Stajerci "servus"). Ker pa sclavo izvira iz Slavo, lahko z malce hudomusnosti trdimo, da se se Italijani nazivajo kar Slovani (Slovenci).

Strani: 1