Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vlada uradno sklestila višino RTV prispevka

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-242092 sporočil: 5.152
[1014JeLov]
> [oQI23IDCN0948R]
> > [1014JeLov]
> > > [oQI23IDCN0948R]
> > > > [1014JeLov]
> > > > Končno poteza v pravo smer. Tele zajedalske apetite je potrebno začeti kresati na vse strani. Zaslužijo si maksimalno 5 € mesečne naročnine.
> > >
> > > "Zasluzijo" si natanko toliko, kolikor bom jaz, neprostovoljni placnik paradavka, presodil, da si. To je NULA. Ce jim kdo zeli placevati 5 €, pa naj jim. Drugic pa nam bodo narocili se Komunista in nam obesili obvezno narocnino.
> >
> > Za začetek se strinjam, da pocrkajo. Potem ob resetu je smiselno predpisati nek (vsaj pol nižji) prispevek - vendarle ima nacionalna RTV neko pomembno funkcijo. Jaz si ne želim, da bi za slovenski jezik, določene kulturne zadeve (ne oranžno ultra sranje, ampak recimo prenos proslave ob dnevu reformacije...)... skrbeli TV pink ali POP TV.
>
> Kultura, ki se ne more preziveti (financirati) sama, lahko zaradi mene tudi crkne. Ni dolznost davkoplacevalca, da za svoj denar balzamira neko "kulturo".

Vprašanje je eno: kaj lahko RTV naredi zgolj z denarjem iz oglasov? Kaj če ne more recimo sfurati proslav slovenske osamosvojitve in druge podobne reči?

Drži kot pribito, da je RTV v dreku in jo je treba totalno spucat in da se špilajo samoupravni socializem. In ekonomsko gledano tudi to drži, da to omogoča ravno predpisana oziroma obvezna "članarina". Jaz bi najprej zmanjšal na recimo 5€, predpisal kaj morajo narediti za ta denar in naj začnejo rezati. Meni se zdi recimo nujno, da promovirajo naravoslovno znanje, ki ga kaviar levičarji tako zaničujejo. Tega 24 kur ne bo delala. In drži, da bo na dolgi rok folk sam moral priti do spoznanja o pomembnosti narovoslovnega znanja, ko bodo garali za 400 € z FDV doktoratom. A to pomeni žal izgubljeno generacijo za Slovenijo.
Sam bi to napravil malo bolj drzavno regulatorno (sicer se mi vsaka regulacija drzave gravza, ampak to mislim, da ne bi bolelo nikogar): vsaka TV hisa bi morala prenasati doloceno kvoto drzavnih proslav letno, katerih trajanje bi se seveda merilo v promilih celotnega programskega casa. Morda bi lahko iz tega naslova zasebne TV hise imele tudi davcne olajsave. Zgolj ideja, mozno, da glupa, a moznosti za nek minimum ohranjanja drzavne zavesti je veliko, nikakor pa ni treba rediti vojske cez 1.000 kucanisticnih parazitov zaradi prenasanja proslav - ce je tako, potem je bolje, da ukinemo tudi drzavo.

Meni se zdi povsem pravilno, da FSPN doktor spozna resnicnost izza pulta v McDonaldsu, tezko namrec srecas postenega cloveka, ki je FSPN-jevec, vesolje je pravicno. Vsi, ki so sli na FSPN, so sli tja zato, ker so dobro vedeli, da bodo na ta nacin prejeli diplomo po liniji najmansega odpora, nobenih zrtev ni tu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1802369

Strani: 1

anon-28393 sporočil: 3.368
[oQI23IDCN0948R]
> [1014JeLov]
> > [oQI23IDCN0948R]
> > > [1014JeLov]
> > > > [oQI23IDCN0948R]
> > > > > [1014JeLov]
> > > > > Končno poteza v pravo smer. Tele zajedalske apetite je potrebno začeti kresati na vse strani. Zaslužijo si maksimalno 5 € mesečne naročnine.
> > > >
> > > > "Zasluzijo" si natanko toliko, kolikor bom jaz, neprostovoljni placnik paradavka, presodil, da si. To je NULA. Ce jim kdo zeli placevati 5 €, pa naj jim. Drugic pa nam bodo narocili se Komunista in nam obesili obvezno narocnino.
> > >
> > > Za začetek se strinjam, da pocrkajo. Potem ob resetu je smiselno predpisati nek (vsaj pol nižji) prispevek - vendarle ima nacionalna RTV neko pomembno funkcijo. Jaz si ne želim, da bi za slovenski jezik, določene kulturne zadeve (ne oranžno ultra sranje, ampak recimo prenos proslave ob dnevu reformacije...)... skrbeli TV pink ali POP TV.
> >
> > Kultura, ki se ne more preziveti (financirati) sama, lahko zaradi mene tudi crkne. Ni dolznost davkoplacevalca, da za svoj denar balzamira neko "kulturo".
>
> Vprašanje je eno: kaj lahko RTV naredi zgolj z denarjem iz oglasov? Kaj če ne more recimo sfurati proslav slovenske osamosvojitve in druge podobne reči?
>
> Drži kot pribito, da je RTV v dreku in jo je treba totalno spucat in da se špilajo samoupravni socializem. In ekonomsko gledano tudi to drži, da to omogoča ravno predpisana oziroma obvezna "članarina". Jaz bi najprej zmanjšal na recimo 5€, predpisal kaj morajo narediti za ta denar in naj začnejo rezati. Meni se zdi recimo nujno, da promovirajo naravoslovno znanje, ki ga kaviar levičarji tako zaničujejo. Tega 24 kur ne bo delala. In drži, da bo na dolgi rok folk sam moral priti do spoznanja o pomembnosti narovoslovnega znanja, ko bodo garali za 400 € z FDV doktoratom. A to pomeni žal izgubljeno generacijo za Slovenijo.

Sam bi to napravil malo bolj drzavno regulatorno (sicer se mi vsaka regulacija drzave gravza, ampak to mislim, da ne bi bolelo nikogar): vsaka TV hisa bi morala prenasati doloceno kvoto drzavnih proslav letno, katerih trajanje bi se seveda merilo v promilih celotnega programskega casa. Morda bi lahko iz tega naslova zasebne TV hise imele tudi davcne olajsave. Zgolj ideja, mozno, da glupa, a moznosti za nek minimum ohranjanja drzavne zavesti je veliko, nikakor pa ni treba rediti vojske cez 1.000 kucanisticnih parazitov zaradi prenasanja proslav - ce je tako, potem je bolje, da ukinemo tudi drzavo.

Meni se zdi povsem pravilno, da FSPN doktor spozna resnicnost izza pulta v McDonaldsu, tezko namrec srecas postenega cloveka, ki je FSPN-jevec, vesolje je pravicno. Vsi, ki so sli na FSPN, so sli tja zato, ker so dobro vedeli, da bodo na ta nacin prejeli diplomo po liniji najmansega odpora, nobenih zrtev ni tu.
Tudi ta predlog ni slab. Saj pravim predpisat, kaj je treba narest. Samo realno so to stvari, ki ne prinašajo denarja - kakorkoli obrneva.

Kar se tiče FDV-ja, ki ga sam neskončno globoko preziram, je potrebno povedati, da so bili mnogi tudi zavedeni. To kar praviš drži. Toda precej jih je bilo zavedenih v družboslovno smer, ker je bilo to pač "in" - ker so šli tja prijatelji... Mnogim se niti sanjalo ni kaj bo nastalo iz tega... jih kar nekaj poznam, ki preklinjajo FDV in razne filofakse. Mi pošteno povedo, da so šli kot del črede ovc tja in da jim je zelo žal.

Strani: 1