Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Svizec, čokolada 
in Josip Broz

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

najobj sporočil: 32.009
[#1799542] 29.08.12 14:32 · odgovor na: anon-238577 (#1799528)
Odgovori   +    1
[fibonaci]
> [najobj]
>
> > mi smo res v pravem raju, tega se sploh na zavedamo...
>
> ... ja, in potem si tukaj nekateri še upajo napisat, da Tito ni bil vizionar ...

je bil vizionar, ja, samo ta čuvena izjava ga ni rešila nekaj let študijskega dopusta v Lepoglavi, za razliko od današnjih vizionarjev :)
... jebiga, svet gre naprej, razvoja ne moreš ustavit in današnji vizionarji so pač še boljši vizionarji od Titeja ...
čarli sporočil: 13.178
[#1799565] 29.08.12 14:50 · odgovor na: dani14 (#1799519)
Odgovori   +    0
[dani14]
Ker ti vseglihariš, ne jaz.
Seveda usegliharim ker imam za to dober razlog. Če pa ti ne vidiš, pa ni moj problem;)
Zame sta Janša in Jankovič slaba, a pri prvemu je vsaj to jasno, da je manj slab kot Jankovič.
No ja ne vem koliko je zares dosti slabši že od opankarja. Že to da ga sploh primerjaš z opankarjem pa ti pove dosti kako zanič je ane;)
Ti seveda nisi čustveno vpleten, zato boš čustveno reagiral na vsako pojasnilo, da tvoj bivši bog in batina ni najslabši.
Huh ja:) Spet te fore. Dorbo ti mi vsaj ne očitaš travme. Mi pa zato neko kobaajagi čustvenost. daj mi nalimaj par postov kjer čustveno reagiram. Bi me zelo veselilo vidt kaj ti pojmuješ pod čustvenost. In ja o jajotu pišem zato ker nekaj vem o njem. Z opankarjem nisem imel nikoli opravka in potem ne znam povedati kakšen je v resnici:)

Zdaj sem povedal že stotič eno in isto, zato se poslavljam od te teme.
Jah kar poslavljal se od teme;) Vseeno pa pričakujem, da mi nalepiš tiste poste kjer sem baje čustven:) Bo šlo al bo spet vse tiho je bilo?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1799571] 29.08.12 14:57 · odgovor na: anon-238577 (#1799490)
Odgovori   +    3
[fibonaci]
> [markoff]
>
> > vse to je del ene in iste zgodbe, zgodbe o banana republiki Sloveniji.
>
> Eden od pogojev za nastanek kaznivega dejanja prevare je racionalizacija. In v tem tvojem odstavku smrdi po njej kot po gnoju.

Racionalizacija je seveda samo subjektivni obrambni mehanizem storilca. Ko se sooči z dobro delujočim pravosodjem nima to nobene vloge in teže.
Ne bo držalo. Racionalizacije je razlog, zakaj ti v glavi odpovedo osnovne varovalke, ki ti sicer pravijo, da ne smeš kršiti naravne etične zakone (kraja, ubijanje ipd. shit). Obrambi lahko rečeš izgovarjanje, izmikanje, ne pa racionalizacija, saj pri obrambi prepričuješ druge, z racionalizacijo pa sebe, zakaj je PRAV, da si naredil NAROBE. Sliši se konfuzno, pa ni. Primer: "Itak garam kot črna živina, zaslužim si več, bom kar sam malo več vzel..." Kraja is bad AND wrong, it's BADONG (prosto po Kung Pow). Prav je, da pošlješ vse v qrac in najdeš bolje plačano službo ali greš na svoje. Narobe je, da vzameš "prav" v svoje roke (kdo sploh pravi, da si zaslužiš več).

Osnove preiskovanja prevar sicer.
Naš objektivni problem pa je, da pravosodje caplja za modernim kriminalom, obvladuje pa mali kriminal kurjih tatov, kar je mnogo premalo. To je sicer večni problem, ampak v pogojih naše familiarne mafijske državice se tudi nič ne dela na njegovem zmanjševanju. V 20 letih smo dobili in zaposlili precejšnje število vseh mogočih uradnikov, še vedno pa ima vsa država komaj dobrih sto tožilcev, ne vem če jih ni bilo v jugi več. In to ni slučajno.
Slovenski problem je (v tem vrstnem redu):
1. nesposobnost
2. lenoba
3. mafijaštvo

Nato pridejo vsi mogoči drugi dejanski problemi in izgovori.

PS: če povprečni tožilec v Sloveniji obdela 4 primere na leto, ni problem v številu tožilcev, savvy?
crt sporočil: 27.378
[#1799573] 29.08.12 14:58 · odgovor na: najobj (#1799214)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: crt 29.08.2012 15:02
[najobj]
P.S.: Črt, popravi me, če sem se zajebal ...
fantje, punce, nisem v sluzbi pri financah, nisem novinar niti sem kdaj bil, imam svojo povsem drugacno izobrazbo in redno dejavnost (online aplikacije in ne, nic nimam z novim remontom financ razen pomoci pri pobiranju kosov).

zakaj pisem? iz inercije. ker sem vcasih dolga leta nazaj verjel, da v sloveniji obstaja publika, ki bi jo zanimalo to in ono pogledati drugace od dnevnih klisejev in ki ji je mogoce do tega, da gleda vec kot prst pred nosom naprej. scasoma me je ta cudna ideja minila, danes pa se se vedno obcasno oglasim tako rekoc iz navade in v pomoc urednikom.

v zadnjem casu zlasti pogosto pisem o tem, kako se slovenija deli na plemena - pa to je se prevec lepa beseda, prav bi bilo krdela - ki znajo funkcionirati edino po logiki "kdor ni 100% na nasi liniji, ta je sovraznik, dajmo ga".

zelo rado se zgodi, da so potem odzivi taki, da to diagnozo samo potrdijo. kar mi sicer ni v zadovoljstvo. napredek bi bil, ce je ne bi. to bi bilo resnicno super in zelo prijetno presenecenje.

izkusnje s komunikacijo pisec-bralec so sicer taksne, da obstajajo naslednje razlicne stvari:

- kaj je pisec mislil
- kako je to napisal
- kaj je bralec prebral
- kako je bralec to interpretiral

in situacija, ko se vse to ujame, je po zadnjih 15 letih prakse zelo redka. se zlasti spekter tega, kako vse ljudje nekaj preberejo in tisto dojemajo, je prav noro razprsen. tako da clovek vcasih dobi vtis, da je v bistvu skoraj vseeno, kar bo pocel v prvih dveh alinejah, ker bosta zadnji dve tkoatlko segali nekam do andromede, hkrati pa se vedno ostali pri ogromni vecini predvsem v mejah vnaprej zastavljenih fiksnih idej.

ps. najobj ima prav.

pps. kar se tudi sicer rado dogaja.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1799574] 29.08.12 14:59 · odgovor na: anon-293380 (#1799523)
Odgovori   +    1
[nolita]
> [mataj]
> Še leta 1948 so živeli na karte:
>
> www.swissworld.org/i...9e681e68d9

Za razliko od ostale Evrope, ki se je kopala v denarju?
Ostala Evropa je bila za nameček še razrušena.

Če se malo bolj podrobno pozanimaš o švicarski zgodovini, lahko na "Slovenija kot Švica" odgovoriš samo z "ne kliči hudiča". Njihov visok standard je fenomen zadnjih... recimo 40 ali 50 let, sicer pa so ves čas drkali ježa. Kaj bistveno drugače v tistih njihovih rovtah tudi biti ne more.

"Rusko osvobajanje Švice" se dandanašnji sliši hudo čudno, ampak v letih 1799-1800 je do tega dejansko prišlo. Zgledalo je pa takole:

upload.wikimedia.org...e_alps.jpg
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799575] 29.08.12 15:00 · odgovor na: najobj (#1799542)
Odgovori   +    0
[najobj]


... jebiga, svet gre naprej, razvoja ne moreš ustavit in današnji vizionarji so pač še boljši vizionarji od Titeja ...
res je, samo on je imel najprej vizijo in je šele potem dobil tudi oblast, toti danes imajo oblast, ampak vizije pa glih nimajo, se mi zdi...
anon-293380 sporočil: 589
[#1799586] 29.08.12 15:08 · odgovor na: anon-35163 (#1799574)
Odgovori   +    1
[mataj]
Kaj bistveno drugače v tistih njihovih rovtah tudi biti ne more.
Saj so v Avstriji tudi večinoma rovte... da o Luksemburgu ne govorimo. Pa so to (skupaj s Švico) države z enim najvišjih BDP na prebivalca. Očitno rovte niso ovira za visok standard prebivalcev.
anon-232314 sporočil: 1.069
[#1799588] 29.08.12 15:08 · odgovor na: (#1799439)
Odgovori   +    0
Finančna pravila in denar ne funkcionirata vedno po enaki logiki. Gotovo pa ne tako kot denimo zemeljska gravitacija. Pri slednji se namreč ve, da kar vržeš gor, nujno enkrat pade dol, ne glede na to, kako močno nekaj zabrišeš v zrak.
In kdaj bo Voyager 1 padel nazaj? Kaj pa ISS?
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799589] 29.08.12 15:09 · odgovor na: crt (#1799573)
Odgovori   +    2
[crt]

v zadnjem casu zlasti pogosto pisem o tem, kako se slovenija deli na plemena - pa to je se prevec lepa beseda, prav bi bilo krdela - ki znajo funkcionirati edino po logiki "kdor ni 100% na nasi liniji, ta je sovraznik, dajmo ga".
ogromna je razdalja med "kdor ni z nami je proti nam" in "kdor ni proti nam je z nami".

btw, zdi se mi, da smo danes vsi prezrli začetek članka o tem, kako se Nemci trudijo priti do podatkov o v tujini poskritem premoženju njihovih davkoplačevalcev; ne spomnim se, da bi kadarkoli kdo od naših sploh pomislil na kaj takega, kaj šele kaj naredil za to.
najobj sporočil: 32.009
[#1799592] 29.08.12 15:14 · odgovor na: anon-238577 (#1799575)
Odgovori   +    0
[fibonaci]
> [najobj]
>
>
> ... jebiga, svet gre naprej, razvoja ne moreš ustavit in današnji vizionarji so pač še boljši vizionarji od Titeja ...
res je, samo on je imel najprej vizijo in je šele potem dobil tudi oblast, toti danes imajo oblast, ampak vizije pa glih nimajo, se mi zdi...
... jebiga, vizij je več in so različne in od totih danes je glavna vizija, kako čimveč pokrasti in se ob tem rešit nekaj let študijskega dopusta v Lepoglavi ... ja, in moraš priznat, da toti danes nimajo samo vizij, ampak da oni svoje vizije že danes kar dobro uresničujejo ...
anon-200699 sporočil: 2.054
[#1799593] 29.08.12 15:14 · odgovor na: čarli (#1799301)
Odgovori   +    1
Vsegliharji ste zgolj in samo kur* od ovce. V življenju je tako da se moraš glede na okoliščine vedno odločiti za eno ali drugo stran. Če bi bili vsgliharji bi še vedno bingljali iz vej.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799594] 29.08.12 15:15 · odgovor na: anon-45881 (#1799571)
Odgovori   +    0
[markoff]

PS: če povprečni tožilec v Sloveniji obdela 4 primere na leto, ni problem v številu tožilcev, savvy?
xexe, to ne bo držalo, tista številka, 400 ali koliko je že bilo, je bila seveda na vsakega tožilca :)
crt sporočil: 27.378
[#1799597] 29.08.12 15:17 · odgovor na: anon-238577 (#1799589)
Odgovori   +    6
[fibonaci]
ogromna je razdalja med "kdor ni z nami je proti nam" in "kdor ni proti nam je z nami".
ja, ta razdalja je, kako bi rekel... kvalitativna in ocitno v slovenskem okolju zelo tezko premostljiva.

krdela tako tekmujejo ne v tem, kdo bo pridobil cim vec zaveznikov, temvec kdo bo ustvaril cim vec sovraznikov. povsem brez obcutka za to, da ce nekoga stalno obravnavas kot sovraznika, potem te bo nekega dne mogoce imel poln kufer, se odlocil ti ustreci in to tudi res postal - bravo.

zal bi mi bilo, da bi bilo treba takrat, ko sadovnjak in hcerka odrasteta, loviti zadnji vlak za kaksen manj naspicen kos sveta, preden se zapre meja in udari tisto, kar krdela ze tako dolgo tako pridno izpopolnjujejo, z vso mocjo. no... vsi se trudimo cim boljse odigrati s kartami, kakrsne so. veliko srece vsem.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1799598] 29.08.12 15:18 · odgovor na: anon-293380 (#1799586)
Odgovori   +    1
[nolita]
Saj so v Avstriji tudi večinoma rovte...
Niti približno take kot Švica.
[nolita]
Očitno rovte niso ovira za visok standard prebivalcev.
Trenutno.
čarli sporočil: 13.178
[#1799599] 29.08.12 15:20 · odgovor na: anon-200699 (#1799593)
Odgovori   +    1
[firbec3]
Vsegliharji ste zgolj in samo kur* od ovce.
Mogoče smo res samo kurac od ovce. Ampa za razliko vas vernikov vsaj ovce nismo:)
V življenju je tako da se moraš glede na okoliščine vedno odločiti za eno ali drugo stran.
Odlično. Ko boš imel kdaj na izbiro stalina ali pa hitlerja boš tudi izbiral nda:)
Če bi bili vsgliharji bi še vedno bingljali iz vej.
No vi ste si pa iz vej raje naredili ograjo in v njej meketate kako vam je lepo ko vaš gospodar tako lepo skrbi za vas ane:)
čarli sporočil: 13.178
[#1799609] 29.08.12 15:27 · odgovor na: (#1799601)
Odgovori   +    1
[pirhovec]
> [crt]
>
> krdela tako tekmujejo ne v tem, kdo bo pridobil cim vec zaveznikov, temvec kdo bo ustvaril cim vec sovraznikov. povsem brez obcutka za to, da ce nekoga stalno obravnavas kot sovraznika, potem te bo nekega dne mogoce imel poln kufer, se odlocil ti ustreci in to tudi res postal - bravo.

Bravo, lepo si opisal 71 let delovanja krdela, ednina!, z imeni Udbomafija, komunisti, nomenklatura - in rezultat.
Ja danes je rezultat, da imamo jajota na oblasti ane:)
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799612] 29.08.12 15:29 · odgovor na: crt (#1799597)
Odgovori   +    0
[crt]
> [fibonaci]
> ogromna je razdalja med "kdor ni z nami je proti nam" in "kdor ni proti nam je z nami".

ja, ta razdalja je, kako bi rekel... kvalitativna in ocitno v slovenskem okolju zelo tezko premostljiva.
"Kdor ni zoper vas, je za vas."(Lk 9,50) je seveda citat iz biblije, ki pa se nanaša na strpnost, te pa je res vedno manj, pri nas in tudi drugod.

Je pa to verjetno res težek in globok problem današnjega časa in sveta.

lp
čarli sporočil: 13.178
[#1799618] 29.08.12 15:35 · odgovor na: (#1799614)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: čarli 29.08.2012 15:51
[pirhovec]
> [čarli]
> > [pirhovec]
> > > [crt]
> > >
> > > krdela tako tekmujejo ne v tem, kdo bo pridobil cim vec zaveznikov, temvec kdo bo ustvaril cim vec sovraznikov. povsem brez obcutka za to, da ce nekoga stalno obravnavas kot sovraznika, potem te bo nekega dne mogoce imel poln kufer, se odlocil ti ustreci in to tudi res postal - bravo.
> >
> > Bravo, lepo si opisal 71 let delovanja krdela, ednina!, z imeni Udbomafija, komunisti, nomenklatura - in rezultat.
>
> Ja danes je rezultat, da imamo jajota na oblasti ane:)

Ne, rezultat je ta, da si, da kadar slišim rohneti Stanovnika, želim le, da mu dobro merjen svinčen projektil malo prevetri lobanjo.
Hmm, samo to pomeni, da si želiš nasilje;) In ja jakobinci so bili tudi sveto prepričani, da so edino pravični;)

PS Saj veš kaj je rekel Jezus: kdor se z mečem bojuje bo z mečem pokončan;)
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799629] 29.08.12 15:43 · odgovor na: anon-45881 (#1799571)
Odgovori   +    0
[markoff]
Racionalizacije je razlog, zakaj ti v glavi odpovedo osnovne varovalke, ki ti sicer pravijo, da ne smeš kršiti naravne etične zakone (kraja, ubijanje ipd. shit). Obrambi lahko rečeš izgovarjanje, izmikanje, ne pa racionalizacija, saj pri obrambi prepričuješ druge, z racionalizacijo pa sebe, zakaj je PRAV, da si naredil NAROBE. Sliši se konfuzno, pa ni.
Osnove preiskovanja prevar sicer.
To si razložil kot pravi profesionalec, kapo dol.

Prejšnji teden so pokopali našo staro profesorico kriminologije, v njenih časih je bila kar na zavidljivi višini. Danes pri nas nič več, čeprav se ravno ta veda ukvarja s temi zadevami.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#1799630] 29.08.12 15:43 · odgovor na: crt (#1799597)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35163 29.08.2012 15:44
[crt]
> [fibonaci]
> ogromna je razdalja med "kdor ni z nami je proti nam" in "kdor ni proti nam je z nami".

ja, ta razdalja je, kako bi rekel... kvalitativna in ocitno v slovenskem okolju zelo tezko premostljiva.

krdela tako tekmujejo ne v tem, kdo bo pridobil cim vec zaveznikov, temvec kdo bo ustvaril cim vec sovraznikov. povsem brez obcutka za to, da ce nekoga stalno obravnavas kot sovraznika, potem te bo nekega dne mogoce imel poln kufer, se odlocil ti ustreci in to tudi res postal - bravo.
Malo bolj jedrnato povedano: Bolje da so proti meni zato ker sem proti njim kot zato ker nisem z njimi.

Sicer pa se v sistemu, kakršnega zagovarjate na Financah medsebojno sovražimo tako ali tako vsi. Če bi tak sistem vrednot obveljal, bi na svetu obstajali samo dve vrsti ljudi:

- konkurenca na trgu delovne sile

- nekoristni jedci

Tako ene kot druge lahko kvečjemu sovražiš, ampak glede na to, da je tvoje sovraštvo individualno, kakih omembe vrednih posledic ni. Kakršnakoli solidarnost na kakršnikoli osnovi šteje kot "kolektivizem" in jo je treba udariti dol. In če s tega zornega kota malo bolj pozorno pogledaš prevladujočo kulturo boš opazil, da se to dejansko dogaja.
najobj sporočil: 32.009
[#1799642] 29.08.12 15:55 · odgovor na: crt (#1799597)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 29.08.2012 16:01
[crt]
> [fibonaci]
> ogromna je razdalja med "kdor ni z nami je proti nam" in "kdor ni proti nam je z nami".
ja, ta razdalja je, kako bi rekel... kvalitativna in ocitno v slovenskem okolju zelo tezko premostljiva.

krdela tako tekmujejo ne v tem, kdo bo pridobil cim vec zaveznikov, temvec kdo bo ustvaril cim vec sovraznikov. povsem brez obcutka za to, da ce nekoga stalno obravnavas kot sovraznika, potem te bo nekega dne mogoce imel poln kufer, se odlocil ti ustreci in to tudi res postal - bravo.

zal bi mi bilo, da bi bilo treba takrat, ko sadovnjak in hcerka odrasteta, loviti zadnji vlak za kaksen manj naspicen kos sveta, preden se zapre meja in udari tisto, kar krdela ze tako dolgo tako pridno izpopolnjujejo, z vso mocjo. no... vsi se trudimo cim boljse odigrati s kartami, kakrsne so. veliko srece vsem.
... čuj, zadnjič si napisal nekaj v smislu, da smo mi premali, da bi naredili svetovno pizdarijo, jaz pa bi te zdaj dopolnil in rekel, da smo mi na takšni lokaciji, da nam večji sosedje ne bi pustili narediti niti lokalne pizdarije ... alzo, smo imeli včasih veliko sreče z nepremičninarji, če mene kaj vprašaš ...


P.S.: vem, da nimaš nič s prenovo Financ, ker če bi imel, bi delalo, kot je treba ... aja, pisat pa res ne nehat, ker znaš talasat, pa še pismen si bistveno bolj od velike večine slovenskih novinarjev, ne glede na formalno izobrazbo ... evo, toti P.S. je samo zato, da ti malo v rit zlezem, ker zdaj, ko je prenova, nikoli ne veš, kdaj ti fakju toliko pade, da je potem potreben "ročni" popravek ...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799643] 29.08.12 15:55 · odgovor na: anon-35163 (#1799630)
Odgovori   +    1
[mataj]

Malo bolj jedrnato povedano: Bolje da so proti meni zato ker sem proti njim kot zato ker nisem z njimi.

Sicer pa se v sistemu, kakršnega zagovarjate na Financah medsebojno sovražimo tako ali tako vsi. Če bi tak sistem vrednot obveljal, bi na svetu obstajali samo dve vrsti ljudi:

- konkurenca na trgu delovne sile

- nekoristni jedci

Tako ene kot druge lahko kvečjemu sovražiš, ampak glede na to, da je tvoje sovraštvo individualno, kakih omembe vrednih posledic ni. Kakršnakoli solidarnost na kakršnikoli osnovi šteje kot "kolektivizem" in jo je treba udariti dol. In če s tega zornega kota malo bolj pozorno pogledaš prevladujočo kulturo boš opazil, da se to dejansko dogaja.
Pa ne samo to. Očitno smo v butalah tako razumeli kapitalizem. Boj na nož in mesarsko klanje za kos pogače.
Zelo slabo pa razumemo, da je za kos pogače treba kdaj tudi stopiti skupaj, pa kdaj sodelovati tudi s kakšnimi drugačnimi, drugače mislečimi, vse za skupno dobro.
Naša konkurenca po svetu to razume precej bolje.

Ekonomski darwinizem je igra v korist velikih, ne majhnih. Male ribe so tu samo hrana.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799654] 29.08.12 16:06 · odgovor na: najobj (#1799642)
Odgovori   +    1
[najobj]
aja, pisat pa res ne nehat, ker znaš talasat, pa še pismen si bistveno bolj od velike večine slovenskih novinarjev, ne glede na formalno izobrazbo ...
čuj, kaj se meni narobe zdi, da ni pismenost glavni problem naših novinarjev in urednikov, ampak to, da nimajo čisto nobenega občutka...

evo, tam neko podeželsko zgodbico mladega kaplana, njegove ljubice in sina dajo na gornjo polovico naslovnice Dela; ko pa oko sokolovo našega Sivega ugotovi in dokaže, da je Milan Kučan pravzaprav sin pape Ratzingerja, pa nikjer nič, sploh nobenemu ne pade na pamet, kakšno kolosalno odkritje je to!
čarli sporočil: 13.178
[#1799661] 29.08.12 16:10 · odgovor na: (#1799645)
Odgovori   +    1
[rename]
> [pirhovec]
> > [rava]
> > > [mrki.]
> > > Šušteršič je obljubljal, kako bo poskrbel za finance, zdaj pa navija za holding.
> >
> > se strinjam, šušteršič je veliko razočaranje.
> >
> > kot sem govorila že pred volitvami - če bi liberalni del dl hotel karkoli doseči, bi morali ostati v opoziciji in se pogajati za podporo vsakemu ukrepu posebej.
> >
> > tako pa so šli not in zdaj tiho držijo malho. tako hitre spreobrnitve nikakor nisem pričakovala.
>
> Ko so nastopili položaje, jih je doletel reality check, čemu ostajajo, pa je napisal Štih. Bolj cenim njegov odnos kot pussyje, ki bi takoj odstopili.

Če že Štiha omenjaš - mene je povsem razočaral v kontaktni oddaji pred nekaj dnevi.
Veber SD, Bratuškova PS, Šircelj SDS in Štih DL.
Zdaj ne vem, ali ga je motila Sharon Bratušek, ki je sedela nasproti njega in šobila ustnice in se presedala v minici ali pa res ni spreten govornik v živo?

Če ga kdo pozna, naj ga vpraša in napiše odgovor tu :-))
Ja res ni nek hud govorec. In čist možno, da ga je pol ona milfa še dodatno čist zmedla:)
anon-238577 sporočil: 14.015
[#1799670] 29.08.12 16:15 · odgovor na: (#1799659)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]

Da ne pišem jaz o tem, kolk printanja je bilo v Yugi in Slo, in da je tole sedanje printanje v USA in EU pičkin dim proti temu.

maestro Nimda, to pa je bil vic leta. Mi in brača Srbi smo najjači na svetu...

svaka čast :)
anon-76818 sporočil: 4.031
[#1799688] 29.08.12 16:29
Odgovori   +    11
Kaj je Janšev problem ?

Svojo politično kariero je začel z javnim razkrivanjem informacij. Svoje zvezdne trenutke kot maziljenec podalpskega naroda (Roška) je doživel na račun javnega razkrivanja komunajzarskih umazanij.

In od takrat dalje poskuša že več kot 20 let mobilizirati ljudske množice na popolnoma enak način. Od takrat dalje se vse prevečkrat obnaša kot raziskovalni novinar, ne kot resen politik in državnik.

Konec 80-ih mu je ratalo, ampak takrat so bili cajti drugačni in ljudje so se postavili na njegovo stran, ker so vedeli, da gre zanje in za njihovo državo. Zgodil se je narod, zgodila se je Roška, Janša pa se je enostavno postavil na čelo tega gibanja in pustil, da ga je zgodovinska plima odnesla do tja, kjer je danes.

In še vedno se drži tega preizkušenega recepta. Očitno je mnenja, da mora njegova vlada samo objavljati, trobiti, gobcati in javno razkrivati, od tam naprej pa bo zadeve v roke že prevzelo ljudstvo.

Ampak zdaj so cajti drugačni. Danes je Janša plačan s strani davkoplačevalcev, ne zato, da razkriva in objavlja, temveč zato, da ukrepa. Ljudje pričakujejo od njega dejanja, ne besed.

On pa še vedno v javnost meče usmrajene in zastarele informacije in upa, da bo folk tudi tokrat namesto njega opravil umazano delo.

Malo morgen.

Očitno je res popolnoma zamrznil v svojem mindsetu iz konca 80-ih.

Kaj je torej Janšev problem ?

Nekje globoko znotraj sebe je še vedno raziskovalni novinar. Hoče na ves glas govoriti in opozarjati na nepravilnosti v slovenski družbi, očitno pa nima niti namena, niti želje, da bi jih odpravljal.
pcs sporočil: 5.471
[#1799693] 29.08.12 16:33 · odgovor na: anon-76818 (#1799277)
Odgovori   +    3
[Miran77]
> [ajevsenak2]

> Te države ne vodi (in z njo upravlja) demokratično izvoljena oblast. Vodi jo in jo potiska v prepad RDEČA TALIBANSKA MAFIJA z murgelbabo na čelu.


Torej - če prav razumem - trdite, da je Janša v resnici samo lutka v rokah murgelbabe ?

Hmm, zanimiva teorija. To bi marsikaj pojasnilo. Makes sense.

Sem se že sam spraševal, kako človeku uspe biti na oblasti zdaj že skoraj 8 mesecev, narediti pa popolnoma nič pametnega. Niti lustracije, niti bistvenega popravka v javnih financah, niti prodaje državnega premoženja, kurc, ni mu uspelo odstraniti niti tistih odsluženih avtocestnih podrtij.

In glede na to, da je J. Janša "največji Slovenec vseh časov" (prosto po Boštjanu M. Turku), me je hudo mučilo vprašanje, zakaj ta človek ne uspe v ničemer, česar se loti ?

Toda zdaj, kolega, ste mi odprli oči. Ja, to bi špilalo. Janša je v resnici samo nastavek murgelbabe, kamuflaža demokratične oblasti, za katero rdeča kamarilja neovirano vodi vse niti te države dalje v prepad.

Aha.

Ker druga razlaga verjetno ni možna. Recimo tista, da je J. Janša kljub vsemu svojemu herojskemu imidžu navaden posranček, s katerim se zdaj že zelo dolgo časa nekaznovano poigravajo izhlapeli 80-letni penzionerji.

In moje skromno mnenje je, da če to državo danes res še vedno vodijo sivolasi 80-letni stari komunajzarji iz invalidskih vozičkov (kljub temu, da je Janša zdaj uradno na oblasti in ima vse vzvode ukrepanja v svojih rokah) - to veliko več pove o njem samem, kot pa o moči Kučanovega kroga.

Če je res, da vse niti v tej državi danes še vedno vlečejo penzionisti tipa Stanovnik, Kučan, Bučar, Zemljarič, celo Ribičič, potem je J. Janša pač en zelo, zelo klavrn, neodločen in nesposoben voditelj.

In če je tako, če nima niti toliko jajc in pameti, da bi bil sposoben enkrat za vselej izničiti moč in vpliv teh starčkov (namesto da mu vedno služijo kot priročen izgovor za vse njegove neuspehe), se lahko počasi spravi na zapeček. In končno pusti, da začno slovensko desnico voditi mlajši in sposobnejši, ki bodo znali potegniti in izpeljati tudi kako konkretno akcijo.
+

M
čarli sporočil: 13.178
[#1799694] 29.08.12 16:33 · odgovor na: (#1799659)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
> [čarli]
> > [NavadniNimda]
> > > [čarli]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > > [čarli]
> > > > > > [NavadniNimda]
> > > > > > > [aktaion]
> > > > > > > ...
> > > > > > > Davčna utaja je tatvina.
> > > > > >
> > > > > > Navijanje davkov pa posilstvo.
> > > > >
> > > > > Ampak ti očitno imaš rad posilstva saj si navsezadnje za harmonizacijo davkov, ki v končni fazi zvišajo davke ane tovariš nimda:) Aja točno ti trdiš, da manjša ponudba (manj konkurence med državami) zniža cene (davke)...
> > > >
> > > > LAŽEŠ! Harmonizacija slovenskih davkov z nemškimi pomeni nižje davke za Slovenclje.
> > >
> > > In ja ti resno misliš, da bo pri nas ISTA davčna osnova kot pri nemcih. Ti si res primeren za te butale in da te zdraven nategujejo še bogovi iz EUSSR:) To da mi očitaš, da lažem pa samo potrjuje, da imam prav, saj ponavadi ravno lažnivci in roparji očitajo drugim kar sami počnejo;)
> > >
> > > PS: Ker ne poznaš zgodovine kaj šele ekonomije imaš pač takšno butalsko mnenje o harmonizaciji kakršno pač imaš;)
> >
> > Čarli: hotel sem nakazati kurčevih $20.000 na eno tujo banko. Ampak tega se ne da narediti tako, da bi nakazal, ampak moram fizično v poslovalnico kot pred 400 leti, kjer bodo nakazali in bom čakal ene 3 dni da pride denar do naslovnika. Verjetno ga bodo poslali z oslovsko vprego.
> >
> > Avstrijec lahko posluje normalno, jaz se moram pa pepčkati ko opica samo zato, ker sem Slovenec, ki živi v Sloveniji. To je samo zaradi vaše pofukane "nacionalne suverenosti", ki ni nič drugega, kot sredstvo za omejevanje moje ekonomske svobode.
>
> Seveda ti misliš, da bo centralizem olajšal stvar in da ne bo taake represije kot v našem đamaahariji. No zgodovina pove drugačno zgodbo, ki pa jo ti seveda ne poznaš in jo niti nočeš spoznati. Ti pač misliš, da so EUSSR bogovi cilj. No tudi Rim je propadel...

Ja pa pyčkumstr, da se opravičujem, ker mislim. Tko pač je, ne morem si pomagat. Rim si pa nekam zatakni, pepček nacističen.

Hočem tole:
United States of Europe NOW!
Združene Države Evrope ZDAJ!

>
> > Nacionalna suverenost je zadnja natega merkantilizma. Davamyebemmwtr, naciji zblojeni!
>
> Zblojen si ti saj tvoji EUSSR imajo tudi carine o katerih seveda ti nikoli nič ne rečeš. Da ne pišem o zblojeni regulaciji in pa bailoutanju oz printanju denarja kateri je tebi tako všeč;)

Da ne pišem jaz o tem, kolk printanja je bilo v Yugi in Slo, in da je tole sedanje printanje v USA in EU pičkin dim proti temu. In te težavice Evra BODO odpravljene, saj je njihov vzrok v trmoglavljenju nacionalnih đamahirij in nacionalnih socialistov, ki tam kraljujejo, ko petelini.

Evo zate ena krasna zgodba iz "nacionalno suverene" Argentine, ki odgovorno ropa svoje državljane v imenu nacionalne suverenosti, tako da imajo že 20% letno inflacijo.
www.reuters.com/arti...7620120826
Še bolj bizarna je zadeva v braziliji kjer štrajkajo zaposleni v centralni banki ker jim inflacija "žre" plačo:)
www.bloomberg.com/ne...rigor.html
pcs sporočil: 5.471
[#1799698] 29.08.12 16:36 · odgovor na: (#1799354)
Odgovori   +    2
[rava]
> [nolita]
> > [Aleister]
> > > [nolita]
> > > > [Aleister]
> > > > Dejstvo je, da slovenski podjetniki nimajo jaht.
> > >
> > > Ampak to te ne moti?
> >
> > Bi me moralo motiti?
>
> Mene že. Pa ne toliko to da jih nimajo, ampak da si jih ne morejo niti privoščit... za razliko od nemških podjetnikov in domačih lopovov.

NOLITA TIMAŠ ZA MEŠANE POJME TIJAST PO VEM USAK PODJETNIK JE LOPOU KATEREGA JETREBA NAKRIŠ NABIT ŠEDOBRO DA MAMO POHORJA PA JANŠO DABOSTA TELOPOVE ZATOVKLA ZAZMIRI INPOL BO USE REŠEN PAUSI BOMO IMEL NAT POUPREČNE OSEBNE DOHOTKE
:)))

M
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1799707] 29.08.12 16:44 · odgovor na: anon-238577 (#1799594)
Odgovori   +    1
[fibonaci]
> [markoff]
>
> PS: če povprečni tožilec v Sloveniji obdela 4 primere na leto, ni problem v številu tožilcev, savvy?

xexe, to ne bo držalo, tista številka, 400 ali koliko je že bilo, je bila seveda na vsakega tožilca :)
OK, lahko, da sem narobe razumel ali prebral, a sem prepričan, da številka ni bila 400 na leto na tožilca, razen če v to štejejo vse zavržene predloge pregona, ker ni mogoče človeško niti prebrati 400 predlogov, kaj šele nekatere od teh preganjati (na več sodiščih po pritožbah). Samo to potem ni mera produktivnosti, ker bi ta mera (KPI) stimulirala tožilce, da dobijo čimveč primerov in jih zmečejo v koš...KPI (učinkovitost, remember Zoki?) legendaren, uspešnost katastrofalna.

KPI-ji so blagoslov ali pa prekletstvo, odvisno od tega, ali so sploh skladni s ciljem, ki jih želimo doseči...

PS: kratkoročni KPI so stimulirali bančnike, da so poslali v PM risk management in posledično pol sveta poslali v recesijo. Vprašajmo pa se, kdo je postavil KPIje (mere uspešnosti), saj je ta skupina idiotov vsaj sokriva norosti, ki so se jo šli bančniki.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7