Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: NFD1: Še moja druga letošnja kapitulacija

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 08.08.2012 13:02
[poopmezajebava]
Zakaj? ker sem zapisal, da bi v primeru večjih izplačil sklad to prisilo v prodajanje naložb, ki so skoraj vse brez izjeme na LJSE, ki je plitev trg.
Dajva bit realna. Tu je govor konkretno o tem, koliko učinka na VEP bi lahko imelo razkritje mojega izstopa. Pri KBMR nekateri pravijo, da se je zaradi takega mojega razkritja tečaj prepolovil, jaz pa pravim, da (i) v to ne verjamem in (ii) da celo če bi verjel, pri NFD1 ta učinek, celo če obstaja, zelo verjetno ne more biti tolikšen.

Tako da morava zdaj ugotoviti: ali ti trdiš, da to ni res in da sámo razkritje mojega izstopa lahko, prek bolj ali manj neposrednih učinkov, povzroči prepolovitev VEP NFD1? Ker če ne trdiš tega, potem govoriva drug mimo drugega.
> [TadejK]
> Če je pod "uspešnost moje odločitve" mišljeno, da sem iztržil več, kot bi čez eno leto, potem bodo po mojem na to precej bolj vplivali dejavniki 1-3 iz spiska zgoraj, kot pa unovčevanje s strani ostalih lastnikov točk.
[poopmezajebava]
Že za eno leto od danes napoveduješ ice age? Ambiciozno.
Ne razumem najbolje, kaj želiš povedati oziroma kaj naj bi jaz po tvojem napovedoval? Napisal sem le, da bodo (tudi v naslednjih 365 dneh) po moji presoji slovenska makro klima, izpostavljenost domačemu finančnemu sektorju in svetovna makro klima imeli nezanemarljive negativne učinke na NFD1.
[poopmezajebava]
Že za eno leto od danes napoveduješ ice age? Ambiciozno.
Ti seveda govoriš o Sloveniji, kjer pa mislim, da je še kar nekaj možnosti. Med bolj verjetnimi je vsekakor dvig DDV, je pa mogoče za slovenski kontekst zanimivo dogajanje v Italiji: www.ft.com/intl/cms/...z22w2Og6sO
Očitno se res ne razumeva. Nič se nisem opredeljeval do tega, kako globoko bo v naslednjih 365 dneh prišla kriza, pravim samo, da se bo po mojem mnenju poglabljala - tako v Sloveniji kot širše.
[poopmezajebava]
Sam navijam za prodajo deležev v državni lasti, kar bi utegnilo nekoliko povrniti zaupanje v našo državo.
Jaz pa še naprej ne razumem čisto, na kaj točno se to nanaša. Na točko 2, v smislu, da bodo tržne naložbe NFD1 po tvojem čez eno leto vredne več kot danes, ali na kaj drugega?
> [TadejK]
> A nismo že velikokrat ugotavljali, kako se (v naših krajih zelo zakoreninjeno) zaupanje v zmogljivosti naših oni-že-ne-bodo-dovolili-da-bi-padlo vedno znova izkaže za neutemeljeno in nerealno ? ;)
[poopmezajebava]
Ja, ampak ne boš zanikal tega, da bi Izzy sredstva od prodaje ene naložbe nemudoma plasiral v preostale slovenske bluechipe? Večja kot bi bila prodaja, več sredstev bi inkrementalno lahko vrnil na trg.
Tu si implicitno, ampak čisto brezpogojno privzel, da en velik prevzem vsekakor bo in da bo kupnine iz tega prevzema vsekakor več kot odlivov in obračunane upravljalske provizije (ki btw znaša in bo tudi prihodnje mesece znašala več kot 8000 EUR na vsak delovni dan). Kar bo morda res, morda pa ne, jaz o tem ne znam soditi. Vem pa, da v prvem letu po preoblikovanju to niti približno ni bilo res.