Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
Zadnja sprememba: anon-15342 25.07.2012 08:39
[heron]
Tadej, pozdravljen!
Ker ne vem kam bi se navezal, saj ta tema trenutno na forumu ne teče, te kontaktiram kar tukaj.
Pred časom si v enem od postov omenil, da se boš v drugi polovici julija odločil kaj in kako z NFD 1. Glede na to, da se dan D, 3.8.2012, vrtoglavo bliža, te sprašujem, če nam lahko razodeneš tvojo odločitev ali pa (nove) fakte za in proti. Če seveda novi obstajajo.
Sam sem nekako intimno sprejel odločitev, če je seveda nova dejstva ne bodo spremenila, da
vnovčim svoje enote, saj se "bojim", da bodo fantje zopet navzdol vrednotili.
Hvala in LP
Tudi jaz se nagibam k temu. Bom pa odločitev in vse razloge za in proti, na osnovi katerih jo bom sprejel, razčlenil, ko bo dokončno sprejeta, predvidoma 6.8. ali 7.8.*

Na tak način sem svojo odločitev obelodanil tudi pri KBMR in ne gre za to, da bi se bal konkurence (pri izstopu iz vzajemnega sklada je to še manj pomembno), ampak ne želim "jesti zarečenega kruha". Hipotetično, pa četudi res zelo zelo hipotetično, bi recimo v tem ali naslednjem tednu lahko uspeli prodati svoje delnice NLB (kupca tudi po izteku ponudbe po 35 € še iščejo) in če bi potem tole danes obelodanjeno odločitev spremenil, bi mi lahko očitali zavajanje, pa tudi sam bi se počutil zelo butasto.

* V izogib morebitnemu pravdanju okoli tega, kdaj je izstopna provizija še 20% in kdaj postane 10%, je verjetno smiselno počakati kak dan dlje od 3.8., ki si ga omenil kot dan D. Kot uradni začetek delovanja sklada na DZU podajajo 4.8.2011 ( www.nfd.si/predstavi...d_sklad=10 - glej pod "Osnovni podatki"), tudi v brošuri o stroških ( www.nfd.si/datoteke/...201203.pdf ) na dnu zadnje strani navajajo, da je 20% do vključno 3.8.2012. Torej eno leto poteče 4.8.2012, ker pa je to sobota, bodo znižano provizijo obračunavali od ponedeljka 6.8.2012.