Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Se res ne mudi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-247964 sporočil: 6.948
[Glavni forum] Tema: Se res ne mudi?
[#1767012] 24.07.12 07:59
Odgovori   +    22
Kakšen članek! Ali novinar živi kje drugje ali pa se spreneveda. Ko je vlada pripravljala varčevalni zakon se je mukoma pogajala s sindikati, ki so neprestano grozili z referendumom, opzicija in mediji pa so nabijali po vladi, da uničuje socialno državo. Bile so tudi stavke. Dragi novinar, mar mislite, da smo vse to že pozabili? Ko hoče minister za šolstvo minimalno spremeniti standarde v šolstvu, so v opozciji, sindikatih in medijih celi pogromi, da uničuje javno šolstvo. Bog razumi, jaz ne! Naj mi sedaj, ta vrli novinar razloži, kako naj vlada zmanjša število zaposlenih v javnem sektorju, brez generalnih štrajkov, ki bodo povzročili še globji padec Slovenije. No, prosim!
Ko hoče vlada sprejeti zakone, ki bi pripomogli k izboljšanju stanja države in gospodarstva, je upor "zdravih sil", braniteljev socializma in "tekovin revolucije" tako silovit, da morajo vse skupaj zamakniti na jesen. Zdaj pa recite, da je Janša tisti, ki odlaša z odločitvami. Celo njegov minister, predsednik koalicijske stranke, mu mimogrede, za hrbtom, ustanavlja novo koalicijo. Tudi to smo vrjetno že pozabili.
Kaj, ko bi v takem članku novinar poizkusili poiskati vzroke za počasno delovanje vlade in jih jasno predstaviti javnosti. Seveda tudi vlada dela napake in je za moje pojme premalo odločna, toda če bi bilo po moje, te vlade ne bi več imeli, ker ne bi dobila zaupnice in Slovenija bi se dokončno pogreznila v rdeče močvirje. Tako pa je ostalo še dva do tri mesece upanja, da se kaj spremeni.
Torej, komu se ne mudi? Kdo zahteva več časa za "premislek"? Kdo zahteva nove in nove analize in pogajanja z "Strokovno" javnostjo? Kaj g. Pikon ne bere časopisov, ne gleda televizije?