Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj bom volil Boruta Pahorja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
1. Če "prelomniki", ki bi radi konec komunizma, in jim je zver okej, v prvem krogu volijo za Pahorja (ker Zver nima šans), potem Zver res nima šans.

2. Če bi Pahor bil kakršna koli grožnja nikoli poimenovanim stricem iz ozadja, bi se ga napil še kakšen lovec. Poleg tega bi kandidirali še kaki trije gaspari-šoltes-potočniki, SD bi imela svojega kandidata, tako da bi v drugi krog prišel Turk in Zver.

3. Položaj predsednika države je načelno - butičen. Prav to je mesto za idealiziranje, saj ni hujše škode če zaradi tega ne zmaga "slabši, a izvoljiv" kandidat. Torej lahko mirno voliš za Zvera, in s tem še nisi glasoval za Komunistično Turški pogrom, ki se ga tako bojiš.

4. Če slovenski folk noče prelomiti s komunizmom, in je Danilo Turk še naprej sploh kanidat, ki ga povoha več kot 25% ljudi, potem tega ne more rešiti ne Merkel, ne Kristus. Kaj šele Pahor, ali pa Urbas.

----------

Zato se zaradi zgornjih točk ne pretvarjaj, da boš volil za Pahorja, ker bi ti jebal, a ti ne uđe, ampak ga boš volil, ker ti je osebnostno bolj všeč kot povsem udomačena zver, ki jo ima Janša na povodcu.

In Finance nikakor niso tako SDS-ovske, da tega ne bi smele napisati. Pa glede na to, da spodaj nič ne piše, da je to mnenje avtorja, s katerim Finance nimajo veze, ampak je očitno kar uredniška postavitev Financ, bi bilo fajn, če bi jo v skladu z zgornjimi točkami do volitev popeglali. Ker to vnaprejšnje opravičevanje za glas Pahorju je tako pičkasto, da prav na Pahorjeve mesijanske (samo)govore spominja.

------------------

Pa čist mimogrede - morda bom tudi sam volil Slovenskega Mesijo (TM), tudi meni ne diši zver na povodcu. Ampak to moram še premisliti, ker povodec se ipak odvrže, ko si enkrat izvoljen na funkcijo. Konec koncev lahko še kak Negovčan ali Prekmurec kanididira, pa dam glas njemu, nikad se ne zna...

Pa še bolj mimogrede; da me koklja brcne, bi mi v večinskem sistemu imeli staropartijsko (Zokikučan) in "evropsko" levo stranko, desnica pa bi bla ven iz parlamenta. In to zato, ker bi "desnosredinske" intelektualce bilo strah voliti desno, da evropsko levim ne zmanjka glasov za protiutež komunistom.