Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105466 sporočil: 7.339
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1712596] 01.06.12 20:17 · odgovor na: anon-35515 (#1712303)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [rename]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > >
> > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > (logika press)
> > > > > >
> > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > >
> > > > > Ne kaži s prstom drugam. Koliko so dokapitalizirali City, Bank of America itd ne vem.
> > > > >
> > > > > Trdil si, da je bila NLB dobičkonosna in navajal po par deset milijonov letnega dobička.
> > > > > Dokapitalizacije NLB iz proračuna v zadnjih 10 letih pa so požrle blizu 2 milijarde.
> > > >
> > > > Pa saj smo NLB morali dokapitalizirati iz istega razloga kot so morali Američani Citi ali BAC....S tem, da ta potreba ni prišla iz Slovenije v ZDA ampak obratno! Torej, še kako imam pravico kazati s prstom na ameriške banke.
> > >
> > > A NLB je bila okužena z ameriškimi papirji? Ali pa so se samo razvadili da je keš poceni in so ga preveč na lepe oči talali "našim" kadrom, potem pa keš naenkrat ni bil več poceni?
> >
> > NLB je počela enako kot ostale banke. Sposojala si je poceni denar na mednarodnih trgih in ga posojala naprej. Glede na to, da povsod obstaj hierarhija, se je potrebno vprašati kdo je tisti, ki je določil, da se v nekem času plasirajo tako velike količine denarja na trgu in zakaj? NLB je le še ena izmed nepomembnih bank kolaterale take odločitve nekoga.
>
> Dej ne bluzi, a je kdo silil NLB da tako posluje? A so Američani krivi za butasto poslovanje NLB?

Tako takrat ni poslovala samo NLB ampak je bil del bančnega mainstreama..
What a pile of BS! Sej imamo ljudje individualne in ne kolektivne možgane, nje?