Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35515 sporočil: 2.397
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1712308] 01.06.12 14:45 · odgovor na: anon-105466 (#1712294)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [rename]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > >
> > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > >
> > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > (logika press)
> > > > >
> > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > >
> > > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > > >
> > > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> > >
> > > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
> >
> > Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> > Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> > Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
>
> Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.

Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...
Seveda niso. Naše so veliko bolj kaznovane kot ameriške in občutno manj svinjarije si lahko privoščijo zaradi utopije, ki se ji reče svobodni trg.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1712308

Strani: 1

anon-105466 sporočil: 7.339
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1712598] 01.06.12 20:18 · odgovor na: anon-35515 (#1712308)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [rename]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > > > > > > Naše banke niso Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > > Vse banke so bile leta 2008 Goldman Sachs.
> > > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > > Right. Samo da moramo mi iz davkoplačevalskega keša podpirati banke tudi na druge datume, namesto da bi te banke z dividendami zmanjšale davčno breme državljanov (v tujini imajo banke - pa tudi vse ostale gospodarske družbe - praviloma dobiček, in to večjega od državnih kolhozov).
> > > > > > > > > >
> > > > > > > > > > Ne laži in ne zavajajo ljudi, če nisi seznanjen z resnico. Naše banke so prej večino časa poslovale z dobičkom. NLB je skoraj vsako leto izplačevala dividende. Leta 2007 je v treh četrtletjih ustvarila več dobička kot v celem letu 2006, leta 2005 je imela skoraj za 50 milijonov evrov dobička, leta 2004 19,2 milijardi tolarjev dobička, itd. Ne bom več iskal podatkov zato, da ti dokažem, da lažeš, ker se mi preprosto ne da več jajcat s teboj, ker mi nasprotuješ zgolj zato, da bi mi nasprotoval, ne pa zato, da bi mi kaj pametnega povedal.
> > > > > > > > >
> > > > > > > > > Kaj ti nuca par milijonov dobička, če moraš vsakih 10 let zabrisat notri milijardo.
> > > > > > > >
> > > > > > > > Podkrepi te svoje trditve s številkami in začni od leta 1991, pa bova seštela in videla kdo ima prav. Do takrat pa ne govori na pamet.
> > > > > > >
> > > > > > > In zakaj je bilo potem potrebnih toliko dokapitalizacij, če je bila banka tako dobičkonosna?
> > > > > > > (logika press)
> > > > > >
> > > > > > Kje so pa potem dobički ostalih svetovnih bank, kot so Citi, Bank of Amerika, Goldman Sach in podobnih, ki so ravno tako prejeli davkoplačevalski denar? In koliko je teh dokapitalizacij NLB-ja bilo, saj pišeš, kot da bi se vsako leto dogajale dokapitalizacije.
> > > > >
> > > > > Ne vem, jaz imam v spominu milijardo mark ob osamosvojitvi, potem pa sem malo izpustil (se ne spomnim, nisem spremljal in ne grem zdaj iskat)in v zadnjih dveh letih ena dokapitalizacija pod Boratom (250 milijonov EUR? A imam to prav v spominu?), zdaj pa se govori o 700 milijonih EUR.
> > > > >
> > > > > Ne vem kolikokrat so GS pomagali z državnim kešom, po mojem da samo enkrat. In zdi se mi(morda pa se motim), da bojo ameriške privat banke morale ves ta denar vrniti.
> > > >
> > > > Razlika med ameriškimi bankami in našimi je, da so prve dokapitalizirali z novim denarjem, naše banke pa se lahko dokapitalizira le z denarjem, ki je že v obtoku. Torej, potrebno ga je od nekje vzeti in to ni vakum niča.
> > >
> > > Ni problema. Itak ti je jasno, da je denar dolžniški papir in če nas enačiš z Američani, potem bi lahko naši Tarzani tko kot ameriški naštancali za kakšno milijardico ali več obveznic in jih prodali na trgu.
> > > Praviš da ne gre, ker naših papirjevne bi nihče povohal Američani pa lahko štancajo svetovno valuto?
> > > Hm, torej situacija ni ista kot pri Američanih, dje?
> >
> > Američani, čeprav so na prebivalca bolj zadolženi kot Grki, plačujejo minimalne obresti FED-u, medtem, ko si morajo evropske države iskati denar od privatnih institucij po obrestih, ki so tudi 7x višje.
>
> Torej naše banke le niso isto kot ameriške? Dolgo je trajalo...

Seveda niso. Naše so veliko bolj kaznovane kot ameriške in občutno manj svinjarije si lahko privoščijo zaradi utopije, ki se ji reče svobodni trg.
Naše so si izmislile čist lastne in specifične svinjarije. Mi smo tok specifični, nje?

Strani: 1