Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105466 sporočil: 7.339
[Skippy]
> [bricktop]
>
> Kakšna carina? Moj predlog je, da se podjetjem, ki državljane diskriminirajo samo zaradi državljanstva, prepove prodajno delovat na trgu. Tle ni nobene carine vmes.

Ampak to je praksa tudi švicarskih, nemških, ... podjetij! To počne Amazon v EU, to počne Apple v EU, to počne Google v EU. Veš kolikokrat sem hotel kaj kupiti iz Švice ali Nemčije, pa mi niso hoteli prodati, ker slovenskim kupcem ne dostavljajo, dostavljajo pa na polovico planeta?
Če v prodajalno fizično vstopim in hočem kupiti, kar prodajajo in me zavrnejo zaradi državljanstva, ni ravno isto kot če ti nekdo noče preko pol planeta nečesa poslat ali pa sprejeti kreditne kartice (v teh primerih bi morala EU odigrati svojo vlogo).
Uno prvo je čista diskriminacija.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1705120

Strani: 1

Skippy sporočil: 3.152
Zadnja sprememba: Skippy 27.05.2012 02:16
[bricktop]

Če v prodajalno fizično vstopim in hočem kupiti, kar prodajajo in me zavrnejo zaradi državljanstva, ni ravno isto kot če ti nekdo noče preko pol planeta nečesa poslat ali pa sprejeti kreditne kartice (v teh primerih bi morala EU odigrati svojo vlogo).
V čem pa je razlika, če jaz vstopim v zidano ali virtualno prodajalno? V prvi izberem izdelek in ga peljem ali nesem na blagajno, in mi rečejo, da mi ga nočejo prodati, ker nisem iz prave države. Ali če dam izdelek v virtualno blagajno in spet, ko ga hočem plačati, rečejo, da ne morem, ker nisem iz prave države?

To s kreditno kartico pa nima veze, ker mi jo v Švici ali Burkini Faso vzamejo brez problema.

Strani: 1