Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35515 sporočil: 2.397
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1702338] 24.05.12 17:50 · odgovor na: anon-105466 (#1702158)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35515 24.05.2012 17:54
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > > [bricktop]
> > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > > >
> > > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > > >
> > > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > > >
> > > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> > >
> > > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
> >
> > V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
> >
>
> Saj to vendar hočemo, ne?
>
> > PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
>
> Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.

1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.
Tako je! Na barikade bo treba in puške v roke :))
2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.
Joj, kako imaš kratke kable.:) SG bi preprosto zagrozila, da bodo SKB zaprli in bi tako prisilili slovensko državo, da jo napolni sicer bi imetniki računov torej slovenski varčevalci popušili denar.
PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.
V tujini je bilo še huje. Tam so banke posojale denar vsakemu, ki je imel minutko časa, da je stopil v njo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1702338

Strani: 1

anon-105466 sporočil: 7.339
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1702611] 24.05.12 21:59 · odgovor na: anon-35515 (#1702338)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > > [bricktop]
> > > > > > [marsonn]
> > > > > > > [bricktop]
> > > > > > > > [marsonn]
> > > > > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > > > > >
> > > > > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > > > > >
> > > > > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> > > > >
> > > > > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
> > > >
> > > > Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
> > >
> > > V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
> > >
> >
> > Saj to vendar hočemo, ne?
> >
> > > PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
> >
> > Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.
>
> 1. Komunizma jaz ne maram. Pa me BK v kateri državi.

Tako je! Na barikade bo treba in puške v roke :))

> 2. Aha. Ampak ko bi francoski lastniki reševali SG, se bi mi lahko požvižgali na SKB, ki je v lasti SG. Slovenski proračun ne bi namensko reševal SKB ampak bi vlada rekla, da naj jo rešuje SG.
>

Joj, kako imaš kratke kable.:) SG bi preprosto zagrozila, da bodo SKB zaprli in bi tako prisilili slovensko državo, da jo napolni sicer bi imetniki računov torej slovenski varčevalci popušili denar.

> PS: Pa banka v tuji lasti bi se tudi malo manj vpletala v posojanje požrtnim tajkunom na lepe oči, tako da bi bilo manj možnosti za sranje.

V tujini je bilo še huje. Tam so banke posojale denar vsakemu, ki je imel minutko časa, da je stopil v njo.
1. Si mal zamešu fraze, tole maš za Dražgoše 2013 prštimano.
2. Aha. Ampak potem sledi pregled poslovanja za nazaj in tožba proti SG.
3. Kot rečeno, ti lahko zaradi mene posodiš svoj denar komurkoli hočeš. Tvoj rizik.

Strani: 1