Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Facebook nakazal, da posluje pod pričakovanji

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (1)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-105466 sporočil: 7.339
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1702016] 24.05.12 13:21 · odgovor na: anon-35515 (#1701900)
Odgovori   +    1
[marsonn]
> [bricktop]
> > [marsonn]
> > > [bricktop]
> > > > [marsonn]
> > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > >
> > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> >
> > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
>
> Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.

Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.
V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.

PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1702016

Strani: 1

anon-35163 sporočil: 30.643
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1702032] 24.05.12 13:29 · odgovor na: anon-105466 (#1702016)
Odgovori   +    2
[bricktop]
V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše".
Komunizem oziroma socializem za "naše" je po definiciji fašizem. Mislim, da bi bil počasi čas, da začnemo te stvari imenovati z njihovimi pravimi imeni.
anon-35515 sporočil: 2.397
[Glavni forum] Tema: Bo Facebook postavil še en rekord?
[#1702131] 24.05.12 14:54 · odgovor na: anon-105466 (#1702016)
Odgovori   +    0
[bricktop]
> [marsonn]
> > [bricktop]
> > > [marsonn]
> > > > [bricktop]
> > > > > [marsonn]
> > > > > Kako je t.i. svobodni trg pravičen, moralen in oh in sploh, kaj?
> > > >
> > > > Jaz nimam nobenih problemov z delnicami Facebooka, se držim reka "Nije žvaka za seljaka," in pač ne sodelujem pri tej "žvaki". Stvar svobodne izbire in presoje, kar se mi zdi ok.
> > > > Ne zdi pa se mi ok, da moram kot davkoplačevalec obvezno "sodelovat" pri financiranju raznih žepotrpalic, ki cuzajo proračun s prenapihnjenimi cenami.
> > >
> > > Kot davkoplačevalec pa kao nisi obvezno "sodeloval", ko je bilo potrebno dokapitalizirat bančni sektor, ki je zaradi "pravičnega" svobodnega trga zakockal tuji denar? Ti tvoji "žepotrpalci" so mala malica v primerjavi z vampiriji iz finančnega sektorja, ki so postali močnejši od držav.
> >
> > Kot davkoplačevalec sem zaradi teh istih komunajzarskih žepotrpalic moral sodelovati tudi pri sanaciji državnih bank. Če ne bi bile državne, mi ne bi bilo treba.
>
> Aja? A zato so imeli v ZDA TARP? Večina finančnih institucij, ki so jih reševali s tem programom, je bila PRIVATNIH! Enako je bilo tudi drugje.

V ZDA so imeli kar so imeli - očitno epizodo komunizma za "naše". Ampak mi nismo ZDA.
Saj to vendar hočemo, ne?
PS: Ne vem kako je poslovala Societe General, ampak precej prepričan sem, da iz slovenskega proračuna namensko za filanje morebitne luknje v SG ali njenih hčerah nismo prispevali. Na primer.
Societe General ne bodo filali slovenski ampak francoski davkoplačevalci.

Strani: 1