Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Vlada spremenila zakona o prevzemih in bančništvu

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.196

0320FINEA je napisal(a):
Kar se mene tiče gre predvsem za to, da ima vsak (vsaj navzven) enake možnosti za prevzem. Da ti ne pride en 'kvazi-dober-menedžer', ki na mutni način prevzame podjetje. Zakaj hudiča potem sosedov Jože ne dobi kredita za prevzem Merkurja, pa čeprav ima odlične ideje in bi verjetno zelo dobro vodil družbo?
mislim, da velik del publike ne dojema tega, kako zelo so "krivicni" prevzemi pripomogli k dvigu ljse in protislovja, ki nastaja med besednim zavzemanjem za "pravicnost" ter tem, kaj se dogaja (je dogajalo) v zepu.

vendar sem ze v glavnem obupal nad idejo, da bi to bilo mogoce komurkoli razloziti, zdajle me je samo premagala skusnjava, ko je ravno taka tema :)

pa to ne pomeni, da sem jaz osebno za prevzeme po metodi A, po metodi B, za pikcaste, za progaste... pomeni samo, da gledam in berem in se drzim za glavo. ker se ocitno slovensko razmisljanje o borzi in denarju dogaja v nekem totalnem paralelnem svetu. kar pa je za okolje, v katerem je zivljenje tako hudo, da je nkbm 7-krat oversubscribed in trgovine vsak dan kadarkoli polne ne glede na njih stevilo, v bistvu tudi za pricakovat.

ce nic od tega nima zveze s tabo, super.