Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178479 sporočil: 18.832
[Skippy]
> [Aleister]
>
> Prekmurcem so morali zgraditi avtocesto in dokončati ljubljanske klinike (otroško, onkološko, psihiatrično, itd...), ki so se packale že 15 let. Pa kljub temu je zmagal pahorglavec.

Bolj so zapravljali denar za razne dodatke upokojencem, pa malice itd. Popolnoma nepotrebno zapravljanje skoraj milijarde, ki je nismo imeli, ko gospodarstvu gre tako dobro.

Najbolj pa me žalosti, da so mi ljudje dali minuse, ker sem samo prepisal statistične podatke. Zadolževanje na letni ravni v letu 2008 je bilo do nastopa Pahorja 3. najvišje v zgodovini Slovenije.
Minuse so ti dali, ker ne veš, da gredo dodatki (izredne pokojnine) za upokojence iz drugega pokojninskega stebra. Vplačevalci v drugi pokojninski steber, ki gredo v pokoj, morajo zato plačati ob upokojitvi od svoje vplačane pokojnine 40% davka, za te dodatke, ki jih omenjaš. V ta steber vplačevalci vplačujejo iz svojih neto dohodkov, od teh dohodkov pa je davek že plačan. Tako, da ti vplačevalci plačajo davek na davek, da jih potem dobijo nekulturniki in se lahko nekulturniki na teh vplačilih tako primitivno pasejo, kar je vplačal nekdo drug ter vpijejo na ministra pred Cankarjevim domom, citiram nekulturnike, "da je minister smrad".
Nadalje ne veš, da 150.000 tisoč drugih upokojencev sploh nikoli ni vplačevalo v pokojninsko blagajno, pa vseeno dobijo iz pokojninske blagajne pokojnine. Morali bi dobivati socialno podporo. Torej, vidiš, da so minusi upravičeni.