Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Verjetnost bankrota Slovenije 29,4-odstotna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-245643 sporočil: 1.841
in naši vsi zadovoljni s sprejetjem kao interventnega zakona?! pol leta se ne sme višati plač v JS.
strinjam se, da samo z zmanjšanjem mase plač v JS ne moremo rešiti primankljaja, ampak, pri proračunskih odhodkih bo treba začeti rezati povsod!
zdaj se pa odločite, ali uravnilovsko zbiti plače vsem, ali odpuščanje presežne administracije ter dopustitev stimuliranja dobrega kadra še naprej. osebno sem bolj za drugo varianto, seveda ob znatnem znižanju mase plač v JS.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1527368

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.320
Hja tole o odpuščanju kar povprek me zmeraj spravi v smeh.

Stvar ni tako preprosta. Imamo nek ustroj JS, ki deluje, a deluje kilavo. Ampak tega ne moreš kar porezat čez noč. enostavno ne gre. Oz. rad bi videl heroja.



Danes smo imeli pogovor.. kako bi izjemno hitro našparali nekaj sto mio:
Imamo okoli 120.000 brezposelnih. 1/3 je zdajle dejansko nezaposljivih. 1/3 je po mojem takih ki bi delali pa nimajo službe. 1/3 pa dejansko vleče podpore in dela na črno. pa poglejva:
40000 x 500 (povprečna skupna proračunska pomoč na mesec) x 12 = 240 mio letno
Zdaj pa te ljudi nateraš delat javna dela. Ki jih financirajo porabniki storitev (Pomoč ostarelim, urejanje okolice, itd itn. in daš vsem miinimalne plače (562 + malica + vožnja v skupnem znesku 200€ se pravi skupaj netto okoli 760 €) Kar naenkrat se slika iz -250mio letno malce spremeni.

Teh 40k ljudi bi v enem letu vplačalo:
87,4 mio v ZPIZ
4,64 mio v ZZZS
5 mio v proračun skozi dohodnino
65 mio v proračun skozi DDV in dohodnino.

Se pravi, bi namesto direktnih 250 miljonov bule, proračun lahko imel 70 mio direktnega plusa, indirektno pa še extra 92 mio prihodkov, ker bi penzijska in zdravstvena blagajna imele prihodke z neke druge postavke. In bi seveda posledično manj pokurile iz državnega proračuna. All in all, je razlike za (70+95+250) oziroma 415 miljonov letno.. tako na palec.

Morda mi boš oporekal, da prihranek ni tolikšen saj oni ki zdaj delajo na črno tudi trošijo, in trošijo bistveno več kot bi sicer. Morda. A za vse ono delo na črno, se DDV zopet ne oddaja in ne plačuje...

Strani: 1