Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[dalex]
Ok, raje vprasam, koliko eurov prihodkov, po tvojem mnenju, ima povprecna druzina visjega srednjega razredav Sloveniji?
ce sta oba zaposlena, povprecno placo, 2x. to je za mene za slovenijo srednji sloj.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1526635

Strani: 1

anon-119197 sporočil: 9.214
Mislim, da si vsaj za faktor 3, ce ne 5, prevec radodaren s titulami :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[bc123a]
> [dalex]
> Ok, raje vprasam, koliko eurov prihodkov, po tvojem mnenju, ima povprecna druzina visjega srednjega razredav Sloveniji?

ce sta oba zaposlena, povprecno placo, 2x. to je za mene za slovenijo srednji sloj.
To je res malo hecno parcelirati, tak da lahko kar oba... pa predvsem koliko slojev imata.

IN koliko prebivalstva je v katerem sloju ipd, zakaj je meja ravno tam postavljena.

Ali je par, ki zasluži skupaj 1800 netto srednji, ali višji srednji?

Kaj pa, če imata dva otroka?

Če to zaslužita tako, da ona naredi 200 ur na mesec po 5 eur/h, v kelneriji prek študenta, on pa recimo naredi 800 evrov kot gradbeni delavec, tudi s precej nadurami...

In ne živita pri starših, pač pa imata nepremičnino v najemu za kakih 500 evrov s stroški vred, pa še kak avto nekaj denarja požre...

--------

Skratka, operiranje s temi izrazi je bolj predalčkanje realnosti v neke kategorije, ki smo si jih izmislili zgolj zato, da lahko izrazimo svoje mnenje. Težko bomo tako prišli do nekega kvalitetnega opisa realnosti, ki velja za širšo množico ljudi. Celo v sloveniji, ki je zelo egalitarna in dolgočasna.
tstih sporočil: 5.199
[bc123a]
> [dalex]
> Ok, raje vprasam, koliko eurov prihodkov, po tvojem mnenju, ima povprecna druzina visjega srednjega razredav Sloveniji?
ce sta oba zaposlena, povprecno placo, 2x. to je za mene za slovenijo srednji sloj.
To je dobra definicija. Dodaj še enega otroka in imaš od 0,66 povprečne plače na člana gospodinjstva pa do 1,5. Vendar ima Slovenija za vse komparativne statistike problem z obremenjenostjo plač, tako da bi bilo bolje govoriti o razpoložljivem dohodku, kot o bruto plači.

Strani: 1