Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

macon sporočil: 12.861
[Glavni forum] Tema: Intervju. Slovenija, dežela dedka Mraza
[#1520419] 06.01.12 10:16 · odgovor na: anon-171197 (#1520351)
Odgovori   +    30
Zadnja sprememba: macon 06.01.2012 10:20
[quetal]
Hodil sem po festivalih in se nenehno samopromoviral. Samopromocija je nekaj, kar je pri nas spet nekaj slabega. Goran Vojnović me je denimo v Dnevniku popljuval, da sem samopromotor, in če bomo takim dajali sredstva, kam bomo pa prišli.

Vojnovic ne rabi samopromotorsva, ker ima za sabo dedka mraza. Drugace pa intervju provokatorski poden. Se vidi, da ga je delal Mihajlovic. Volk lahko menja dlako, nature pac ne!
O Vojnoviću sem govoril z dvema slovenskima pisateljema srednjih let, ki imata vsak več kot 10 izdanih del. To je bilo takrat, ko je doživel meteorski vzpon s Čefurji raus. Malo pred tem sem stal v knjigarni in kake pol ure prebiral njegovo knjigo. Prebral sem več poglavij, zdela se mi je zabavna a na prvo žogo kot vic, ki se mu nasmejiš in ga še isti dan pozabiš.

No, pisatelja profesionalca sta mi malo razložila o njegovem jezikovnem in pisateljskem neznanju in lobiju Študentske založbe, ki ga rine naprej (hudi podpiranci kulturnega ministrstva, ki zasedajo razne kulturne stolčke, zdaj je en recimo direktor EPK). Bila sta precej besna, da se nepomembno delce zaradi vezic in navezic prikazuje kot presežek, ker take rabote škodijo kredibilnosti pisanja nasploh.

A ni Vojnović celo režiral celovečerni film, seveda s sredstvi filmskega sklada? Čakam, da bo še poslikal strop filharmonije. A imamo v Ljubljani trg brez velike javne skulpture? Ni blema, bo Vojnović enega sklepal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1520419

Strani: 1

anon-178479 sporočil: 18.832
[Glavni forum] Tema: Intervju. Slovenija, dežela dedka Mraza
[#1523686] 08.01.12 16:16 · odgovor na: macon (#1520419)
Odgovori   +    1
[macon]
> [quetal]
> Hodil sem po festivalih in se nenehno samopromoviral. Samopromocija je nekaj, kar je pri nas spet nekaj slabega. Goran Vojnović me je denimo v Dnevniku popljuval, da sem samopromotor, in če bomo takim dajali sredstva, kam bomo pa prišli.
>
> Vojnovic ne rabi samopromotorsva, ker ima za sabo dedka mraza. Drugace pa intervju provokatorski poden. Se vidi, da ga je delal Mihajlovic. Volk lahko menja dlako, nature pac ne!

O Vojnoviću sem govoril z dvema slovenskima pisateljema srednjih let, ki imata vsak več kot 10 izdanih del. To je bilo takrat, ko je doživel meteorski vzpon s Čefurji raus. Malo pred tem sem stal v knjigarni in kake pol ure prebiral njegovo knjigo. Prebral sem več poglavij, zdela se mi je zabavna a na prvo žogo kot vic, ki se mu nasmejiš in ga še isti dan pozabiš.

No, pisatelja profesionalca sta mi malo razložila o njegovem jezikovnem in pisateljskem neznanju in lobiju Študentske založbe, ki ga rine naprej (hudi podpiranci kulturnega ministrstva, ki zasedajo razne kulturne stolčke, zdaj je en recimo direktor EPK). Bila sta precej besna, da se nepomembno delce zaradi vezic in navezic prikazuje kot presežek, ker take rabote škodijo kredibilnosti pisanja nasploh.

A ni Vojnović celo režiral celovečerni film, seveda s sredstvi filmskega sklada? Čakam, da bo še poslikal strop filharmonije. A imamo v Ljubljani trg brez velike javne skulpture? Ni blema, bo Vojnović enega sklepal.
Kaj pa če kar Vojnovića postavimo na podstavek.

Strani: 1