Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek CERN: Higgsov boson »je bil mogoče viden«

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35515 sporočil: 2.397
[travko]
> [alek14]
> Nekaj o rezultatih:
>
> - Odkrili so nekaj kar bi lahko bil tudi Higgs, a povsem drugače (drugačna energija), kot je to napovedal standardni model.
> - Dobili so indic, da svetlobna hitrost morda ni tista mejna in, da je to morda neka še višja hitrost;
> - malih črnih luknjic, ki bi hitro izhlapele (Hawkingova radiacija) tudi niso še našli, čeprav bi že morale biti (baje);
>
> Skratka namesto potrditev že "povsem" sprejetih Splošne relativnosti, Standardnega modela in teorije Velikega poka, so se zadnja leta začele nabirati razpoke v vseh teh treh modelih (ali pa vsaj indici za morebitne razpoke). Molk znanstvenikov, ki so že pripravljali flaše za odkritja, ki so jih te tri teorije napovedovale je razumljiv. :)

Mene so v šolah učitelji učili, da je vesolje nastalo iz nič in,da Stvarnika ni,kot me je učila mama in kaplan.Ampak,da bi našli tisti"nič",jim pa ni nikdar uspelo,čeprav so imeli že vranjki Yugi na vse odgovore.
A ti pa si našel stvarnika (brez psihoaktivnih substanc seveda)? Zakaj potem to isto zameriš znanstvenikom? In, če si ga našel, vprašaj ga, kdo je njega ustvaril. Lahko pa vprašaš kaplana, bo pa ja vedel. Farje so tako ali tako vsevedni. No, le pri denarju se začuda vedno zatakne:)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1489082

Strani: 1

anon-256706 sporočil: 2.499
> Mene so v šolah učitelji učili, da je vesolje nastalo iz nič in,da Stvarnika ni,kot me je učila mama in kaplan.Ampak,da bi našli tisti"nič",jim pa ni nikdar uspelo,čeprav so imeli že vranjki Yugi na vse odgovore.
A ti pa si našel stvarnika (brez psihoaktivnih substanc seveda)? Zakaj potem to isto zameriš znanstvenikom? In, če si ga našel, vprašaj ga, kdo je njega ustvaril. Lahko pa vprašaš kaplana, bo pa ja vedel. Farje so tako ali tako vsevedni. No, le pri denarju se začuda vedno zatakne:)
Travko je vse zamešal. Šolo, mamo, kaplana, enajsto šolo, vse. Zato na njegovi zmešnjavi ni dobro graditi teorije.
Ampak, a niso tudi oni v CERNu malo pomešali zadeve? No ja, razlika je predvsem v proračunu.
anon-203277 sporočil: 2.441
Srečngapazdravga

Strani: 1