Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdaj je zasebno zdravstvo prava izbira?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-1670 sporočil: 14.712
[Glavni forum] Tema: Kdaj je zasebno zdravstvo prava izbira?
[#1488576] 13.12.11 17:28 · odgovor na: anon-230542 (#1487907)
Odgovori   +    1
[entrepreneur]
Mene tudi... ne razumem zakaj se ne bi mogli ljudje sami zdravstveno zavarovat pri zavarovalnici in pač plačat račun za opravljeno zdravstveno storitev, ki bi jim ga zavarovalnica povrnila (podobno, kot pri popravilu razbitega avtomobila). Odpadle bi vrste, zdravniki bi se grebli za paciente, ker bi bili plačani po dejansko opravljenem delu, pa odpadla bi večina posrednikov in birokracije, kjer ponikne ogromno denarja.
Pa saj pri avtu ni tako.

Sem šel na zavarovalnico, tam so avto poslikali in mi dali napotnico(delovni nalog) s katerim so mi kleparji avto zrihtali, račun so pa poslali direktno zavarovalnici jaz sem bil pa samo obveščen o tem, da je zadeva rešena.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1488576

Strani: 1

anon-230542 sporočil: 2.807
[Glavni forum] Tema: Kdaj je zasebno zdravstvo prava izbira?
[#1488768] 13.12.11 19:50 · odgovor na: anon-1670 (#1488576)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-230542 13.12.2011 20:09
[Maj]
Pa saj pri avtu ni tako.

Sem šel na zavarovalnico, tam so avto poslikali in mi dali napotnico(delovni nalog) s katerim so mi kleparji avto zrihtali, račun so pa poslali direktno zavarovalnici jaz sem bil pa samo obveščen o tem, da je zadeva rešena.
Odvisno ali ima servis sklenjeno pogodbo z zavarovalnico... v tvojem primeru jo je imel in je zavarovalnica pač plačala direktno servisu... drugače bi račun za popravilo plačal ti, zavarovalnica bi ti ga pa povrnila... v obeh primerih servis izstavi račun za svojo storitev in prejme celotno plačilo, ne pa kot v javnem zdravstvu, kjer gre denar čez preveč rok (kar pomeni preveč drage birokracije), z njim se ne ravna dovolj gospodarno, pa še večja možnost je, da v takšni verigi kje ponikne.

Strani: 1