Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-239951 sporočil: 1.832
[čarli]
> [FIN-381227]
> > [čarli]
> > > [FIN-381227]
> > > > [čarli]
> > > > > [FIN-381227]
> > > > > > Kje vidiš da podcenjujem ljudi? Če bi jim rekel, da se bo inflacija povečala za 100% bi vsi začeli hoditi na veliko kupovati ker bi pričakovali tromesto inflacijo. To je dejstvo;)
> > > > >
> > > > > Kje vidim podcenjevanje? Ja v tvojem dejstvu..
> > > >
> > > > Khm, torej ti trdiš da ne bi na to mislili? Še ljudje z diplomami ne vejo za OT in potem naj bi to vedeli ljudje, ki imajo čisto povprečno izobrazbo. Si pa optimist;)
> > >
> > > Glej, morda se ne razumeva dobro.Ni potrebno,da bi ljudje ločili med % in OT, vendar mislim, da jim je pošteno povedati, da če se bo davčna stopnja dvignila iz 20% na 21%, to ni 1%, ampak jih bo stal davek 5% več!! In obrok kredita zaradi dviga obrestne mere iz 3% na 4%, ne pomeni povečanje anuitete za 1% ampak za 1/3, to je 33,33%.V tem zavajanju je problem nerazumevanje ločitve med % in OT!!
> >
> > Koliko bo stal davek več je odvisno od elastičnosti ponudbe;) In ja če folk ne zna preračunati koliko višja anuiteta bo prišla z 1 OT potem samo dokazujejo, da so sami krivi. Namreč, če zase ne poskrbiš, ne bo nobeden;)
>
> No sedaj že "drkaš".....Prej govoriš o mojem optimizmu (ker kao vejamem, da bo znal folk ločit), sedaj o njihovi krivdi( če ne znajo ločit).

Lej. Če bi en politik govoril, da se je inflacija povečala za 100% bi ga vsi samo čudno gledali, ker bi mislili, d anima pojma saj je bila inflacija samo 1-3% To je bil moj point. In ja če folk ne loči za koliko se jim bo povečala anuiteta (navsezadnje sam plačaš iz žepa ane) potem si zaslužijo, da plačujejo več;)

>Potem začneš o elastičnosti ( davek je zelo neelastičen, je pa povpraševanje po dražjih izdelkih zaradi višjega davka,lahko zelo elastično)...No, to ni bil moj namen. Ende.L.p.

Davek je neelastičen???:) O čemu ti to? Davek ne more biti neelastičen/elastičen ampak je to povpraševanje in ponudba po dobrinah in storitvah;). A se da mogoče davek brez proizvoda oz storitve kupiti, da pišeš o njegovem elestičnost povpraševanja in ponudbe?:) In ja kjer je ponudba elastična in povpraševanje neelastično se lahko davek popolnoma kompenzira in zato ima lahko produkt višji ceno za toliko kolikor se poviša sam davek. Če je ponudba neelastična in je povpraševanje elastično pa ta davek požre ponudnik saj bi v primeru povišanja cene izgubljal kupce in bi imel nižje prihodke;) Seveda pa poveča to stroške ponudniku itd.
Spominjaš me na direktorja ( v mojih mladih letih).Začeli smo z A ( to naj bi bila tema sestanka) ampak ker je rad bil pameten je dolgovezil o vsem drugem, predvsem je pa predolgo trajalo....Ampak on je bil "pameten",in imel je vedno prav ( ker ga nihče več ni hotel poslušati) no firma je šla vseeno v stečaj..