Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Janković premagal Janšo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25464 sporočil: 2.725
[Glavni forum] Tema: Janković premagal Janšo
[#1472154] 05.12.11 06:23 · odgovor na: bc123a (#1472029)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Ce pogledas volilni izzid in udelezbo po regijah, bos videl precej enostavnejso razlago: volilci desnice so ostali doma, ker so bili prepricani, da bo desnica pac zmagala. Kar je smesno prav obratno od ocitkov desnice anketarjem: da s tem, ko pripisujejo sanse za zmago tistim, ki dejansko ne vodijo, forsirajo prav tistega. Sedaj je bilo ravno obratno.

Najvecja volilna udelezba je bila tam, kjer je jankovic najmocneje zmagal. Mislim da je prav fino korelirana udelezba z jankovicevim rezultatom. Ob relativno majhni razliki na vrhu (24k glasov) je to se toliko bolj pomembno.
em, ali pa ravno obratno od očitkov levice, da so desni volilci bolj disciplinirani ...

Kar sem opisal, je moje opažanje obnašanja in izbiranja ljudi, ki jih dobro poznam. Desničarji so se udeležili volitev as usual, levičarji tudi ... se je pa aktivirala nepismena in skrajno zarukana skupina, ki je zadnjih 10 let volilno abstinirala.

So pa to pripadniki druge generacije priseljencev iz južnih republik, ki je še danes hvaležna Titu, da je njihove starše popeljala iz različnih jugoslovanskih vukojebin in jim dala stanovanja in službe (za nekaj, kar ni nihče rabil). Meni recimo je zelo interesantno to, da je Zokija volila hrvaška družina, ki so jim v Vukovarju Srbi pobili skoraj vse sorodstvo med zadnjo balkansko vojno.