Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek In kaj zdaj?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-233228 sporočil: 1.301
[Glavni forum] Tema: In kaj zdaj?
[#1471926] 05.12.11 00:29 · odgovor na: (#1471870)
Odgovori   +    11
[s69t]
> [Miran77]
> Kaj zdaj ? Miran77 se je nameraval danes zvečer, po pričakovani zmagi Janeza Janše, zasluženo upokojiti iz tega foruma. Menil je namreč, da je njegov delež opravljen, da je bilo dovolj, da ni več potrebe za nenehno pojasnjevanje in osvetljevanje najbolj preprostih facts-of-life, ki bi morali biti razumljivi tudi 5-letnim otrokom. Iskreno sem upal, da bo tudi Slovenija sposobna tega koraka, da bo končno prišla h pameti in da si bova lahko končno vzajemno dala en drugemu mir. Srčno sem si želel tega.
>
> Toda ne. Treba je bilo narediti tisto nepredstavljivo. OK.
>
> You asked for it, you fucking land of eternal morons.
>
> Dela bo očitno še dovolj, verjetno za celo življenje. Fajt se torej šele začenja. Tako bodi. I'm ready.


Jaz se bom upokojil s foruma, ampak tale komentar s pojasnilom še napišem.

1. Zokija nisem volil iz maščevalnosti, pač pa po nekajmesečnem premisleku, razlago argumentov sem napisal.

2. tmatej je na tem forumu g. Frankla nekajkrat opozoril, da izražanje preferenc zadnji dan pred volilnim molkom ne sodi v okolje zrele države, a ni zaleglo
forum.finance.si/?m=...005&single

Poglejmo, kaj se je zgodilo oz. kaj je prispevalo k temu, kar se je zgodilo. Poleg kao afere IMOS zadnji teden, se razume, delovalo je več faktorjev.

V petek, zadnji dan pred volilnim molkom, so Finance dale na samo naslovnico željeno koalicijo Janša-Pahor-Virant, ahafne je pravilno ugotovil, da so s tem preselile k Zokiju tono glasov, a se je Gustl delal neumnega, da Finance nimajo takšnega dosega oz "da dvomi, kaj dosti Jankovićevih volivcev bere Finance ali sploh kaj bere."
forum.finance.si/?m=...652&single
forum.finance.si/?m=...757&single

E, Gustl, gledajo pa televizijo. Smola grda, da je ravno to naslovnico v petek v Odmevih RTV SLO, ki so imeli kot zadnja informativna oddaja pred volilnim molkom über doseg, pokazala vsej Sloveniji Rosvita Pesek, seveda s pripombo, da ima Janša toliko prednosti, da je zagotovo že mandatar: "Evo, tile trije skupaj pod vodstvom Janše vam bodo vladali od nedelje dalje."

Kaj se je zgodilo z volivci teh treh politikov?

Volivci Janše so bili uspavani, da je relativna zmaga gotova, zato se niso tako množično udeležili volitev. Marsikomu se je zafržmagalo (hehe, miran77) tudi, da bi bil Janša v novi vladi koaliciji prav z Boratom (halo, ste padli na glavo???), katastrofo na dveh nogah od 2008 dalje, zato so tudi iz tega razloga ostali doma. Čemu bi glasovali za Janšo, če se ne morejo znebiti Borata?

Levi volivci Pahorja so bili naravnost zgroženi nad najmanjšo možnostjo, da bi Pahor moral igrati drugo ali tretjo violino v ekipi skrajno osovraženega Janše, zato so se množično preselili z Zokiju.

Enako, le v manjši meri, se je zgodilo tudi z volivci Viranta, saj naj bi 70% njih po anketah pred volitvami prihajalo iz tabora levice, kjer fizično ne prenašajo Janše.

Suma sumarum se je zgodila abstinenca volivcev Janše in velika selitev glasov Pahorja in Viranta k Zokiju. Skupaj z afero IMOS več kot dovolj za relativno zmago.

Če hočete še kakšne moje analize, ker sem edini s svojim modelom realnosti pravilno napovedal, da bo mandatar Zoki (domneval sem zelo tesno izenačenje), jih pišem odslej naprej samo za honorar, brezplačno kosilo se je končalo.

Lepo se imejte.
Glej, en važič si. Sem opazil, da se stokrat na dan poslavljaš. Ti to resno?! A rabiš še kakšne rože?!
Jaz bi ti RESNO predlagal, da greš Jankoviču za desno roko in delaš 21 ur in pol. Preostanek časa imaš za pojest banano, urco za spat in stuširat, da ne boš smrdel.
Mislim, a mam jaz občutek, da ti nikjer ne delaš. Moja stara mama je vedno rekla, da tisti ki delajo, nimajo cajt gobca otresat.