Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali je mogoče in koristno znižati davke?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

purinoli sporočil: 8.690
Niti sledu razmišljanja v smeri zniževanja proračuna ni zaslediti od tega davčnega zasvojenca. Tista floskula "zmanjševanje javne porabe" je samo golida gnojnice v frise davkoplačevalcev. Zaposlenost v JS se je povečala, v zasebnem pa zmanjšala v njegovem mandatu. Zadolžili so se na 16.000 mega € iz dotedanjih 8.000 mega €.

Najprej naj odrežejo € seske raznim "liberalnim akademijam" in še kakim 300 inštitucijam za proučevanje vpliva megle na pravico do oskrbe državljanov s sončnimi žarki.

Shaman zagovarja proračunski klobuk pri 8.000 mega, jaz pa ne vidim nobene potrebe po višjem od 4.800 mega €.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1459715

Strani: 1

ahafne sporočil: 2.363
[Glavni forum] Tema: Ali je mogoče in koristno znižati davke?
[#1459777] 28.11.11 12:06 · odgovor na: purinoli (#1459715)
Odgovori   +    1
[purinoli]
Niti sledu razmišljanja v smeri zniževanja proračuna ni zaslediti od tega davčnega zasvojenca. Tista floskula "zmanjševanje javne porabe" je samo golida gnojnice v frise davkoplačevalcev. Zaposlenost v JS se je povečala, v zasebnem pa zmanjšala v njegovem mandatu. Zadolžili so se na 16.000 mega € iz dotedanjih 8.000 mega €.

Najprej naj odrežejo € seske raznim "liberalnim akademijam" in še kakim 300 inštitucijam za proučevanje vpliva megle na pravico do oskrbe državljanov s sončnimi žarki.

Shaman zagovarja proračunski klobuk pri 8.000 mega, jaz pa ne vidim nobene potrebe po višjem od 4.800 mega €.
Za začetek 2.100 mega € je v bankah, v depozitih..sicer bi se bančni sistem sesul kot hiša iz kart...smo se v časih Ivana Janše malce preveč pufali, za to pa so tud bili takšni rezultati...ampak sedaj je treba pa račun plačat.
0513ANITO sporočil: 10.825
[Glavni forum] Tema: Ali je mogoče in koristno znižati davke?
[#1459886] 28.11.11 12:44 · odgovor na: purinoli (#1459715)
Odgovori   +    3
Puri.

Večkrat sem navedel na tem forumu, da je proračun R Slovenije naraščal od leta 1991 do leta 2010 v povprečju 25% vsako leto.

To je za firmo fantastična rast, za državni proračun pa katastrofa, ker taka rast državne potrošnje bistveno presega rast najuspešnejših podjetij.

Rezultati so znani in na dlani. :) ali pa raje :(

PS

Vir sem na tem forumu navedel že x krat. Je pa od vlade.
anon-79735 sporočil: 16.531
[Glavni forum] Tema: Ali je mogoče in koristno znižati davke?
[#1460109] 28.11.11 14:28 · odgovor na: purinoli (#1459715)
Odgovori   +    0
[purinoli]
Shaman zagovarja proračunski klobuk pri 8.000 mega, jaz pa ne vidim nobene potrebe po višjem od 4.800 mega €.
Madonca, sta radodarna, državna birokracija se mora pokrivati samo z DDV!

PODJETJE

Če bi bili enaki lastniki podjetja vsi
zaposleni, bi delili dobiček vsem enako.
Če je lastnik podjetja država in se del
dobička deli zaposlenim, ne more
veljati drugačen princip.
Če je lastnik podjetja moder podjetnik
in more in hoče in mu dobiček dopušča
deliti trinajsto plačo, bo uporabil enako
načelo.
Če pa je modra tudi država, bo ta
princip uzakonila.
V nobenem primeru pa dobiček ne sme
biti proračunski vir, s katerim razpolaga
politika.
Politika mora biti v naprej znan strošek,
ki se pokriva z DDV.
Od dobička države pa prste vstran.
Ta je od lastnikov.
Od državljank in državljanov.

29

Strani: 1