Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek ZDA pred Sirijo parkirale letalonosilko

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: ZDA pred Sirijo parkirale letalonosilko
[#1455135] 24.11.11 20:56 · odgovor na: anon-219167 (#1454652)
Odgovori   +    5
[pitchbulbpikacom]
> [čarli]
>
> A to je ta link:) Zakaj nisem presenečen;) Lej daj mi kokretn link za tvojo izjavo in sicer:
>
> >Američani so v enem dnevu zgubili svojih 40 najnovejših lovcev
>
> Namreč sem na hitro preletel link pa nisem našel podatka, tako da bi res rad videl to trditev. Sploh tista o najnovejših lovcih;)

en.wikipedia.org/wik...Linebacker
Mogoče ti bo tale bolj nazoren. Spet povdarjam, da gre za zahodno uradno statistiko. Ruse in Vietnamce pri sestavi te statistike nihče ni nič vprašal. Američani so zaradi sramote veliko izgubljenih lovcev raje pripisali protizračni obrambi.

Američani so Fantoma kovali v zvezde napram ruskim neokornim in zastarelim migom. Letalo se je kasneje izkazalo za katastrofo. Isto zgodbo so prodajali svetu za M16 in "zastarelim" AK-47. Američani sami radi povedo, da je M-16 moderno oblikovano sranje. :-)
prebiram in spet nič ne najdem o tvoji famozni trditvi, da je bilo na en sam dan sklatenih 40 najnovejših letal:) predvidevam da si si pač vse zmislil, kar sevda ne bo prvič;)
Najbližje sem med pregledovanjem prišel do tega:

On 10 May Operation Linebacker and Operation Custom Tailor began with large-scale bombing operations against North Vietnam by tactical fighter aircraft of the Seventh Air Force and Task Force 77. Their targets included the railroad switching yards at Yen Vien and the Paul Doumer Bridge, on the northern outskirts of Hanoi.[39] A total of 414 sorties were flown on the first day of the operation, 120 by the Air Force and 294 by the Navy, and they encountered the heaviest single day of air-to-air combat during the Vietnam War, with 11 North Vietnamese MiGs (four MiG-21s and seven MiG-17s) and two U.S. Air Force F-4s shot down.[40] Anti-aircraft artillery and over 100 surface-to-air missile firings also brought down two U.S. Navy aircraft.

Se pravi takrat ko je bilo najhujše so izgubili samo 4 v enem dnevu:) Kje je še ostalih 36?;) Pa ne mi zdaj o propagandah, ker kdo ve morda pa si tudi ti del propagande:)