Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[rename]
> [AnnnnnA]
> > [FIN-381227]
> > > [AnnnnnA]
> > > Morda ste res vsi strašansko pametni in teoretično podkovani, vendar na zadevo gledate s stališča birokrata!!!!
> > >
> > > Jaz pa naredim preprost izračun:
> > >
> > > Kupim Tv za 1200 € in zanj plačam 20% davka, pomeni, da 200 € dobi država.
> > > Kupim Tv za 1220 € in zanj plačam 22% davka, pomeni, da 220 € dobi država.
> > >
> > > Država dobi 10 % več denarja, vendar jaz plačam še vedno samo 2% več kot prej.
> > >
> > > Ali, če povem drugače.
> > > Zaslužim 1220 €, 20 % dam na stran za hude čase, 20 € pa beraču!
> > > Mar to pomeni, da bo berač dobil 10 % moje plače?
> > >
> > > V čem je torej problem?
> > >
> > > PS:
> > >
> > > Beraču, ki je ves dan sedel pred parlamentom in naberačil 20 €, pa se bo z mojimi 20 € prispevka, beračnina dvignila kar za 50%.
> >
> > Ne, da nimaš pojma ostvareh o katerih pišeš, pa o ekonomiji, matematiki, statistiki, si tudi funkcionalno nepismena. Si prepričana , da je zemlja okrogla????
> > Vse kar ti hočem dopovedat je naslednje.
> > Če se davčna stopnja poviša iz 20% na 22% se poviša za 2 odstotni točki ( ali,naj ti bo, za 10%).če bi se povečala za 2% bi bila 20,4%!!! ( in kaj ima sedaj to veze z birokracijo??)
> > Da si res "trdonja", je dokaz zadnji stavek....beračnina bi se mu namreč dvignila za 100%!!!
> > Lahko se prijaviš za poslanca v državni zbor, videti je , da tam tudi tako računajo....
>
> Res odlična je tvoja ekonomija, ki gleda, koliko bo več za zapravljanje države, nikoli pa ne razmišlja, koliko bomo državljani morali prispevati zanjo. Birokratsko pač.
>
> Če se davčna stopnja poviša iz 20% na 22% se poviša za 2 odstotni točki ali 10 %
>
> Kaj se poveča?
>
>
> Javne finance se povečajo, torej zbrani denar iz povečane davčne stopnje se dvignje za 10%, ne pa davčna stopnja; davčna stopnja se dvigne samo za 2%. Malo natančnosti prosim. In ne žali drugih zaradi svoje površnosti.

>

Ljuba duša, daj se umiri in preberi, kaj pišeš.
Še na www.ciciban-racuna.si bi te zbenali.

Davčna stopnja je 20%.
Če se dvigne za 10 odstotkov, znaša 22%.
Če se dvigne za 10 odstotnih točk, znaša 30%.
Če pa se dvigne za 2 odstotni točki, znaša 22%.
Če pa se dvigne za dva odstotka, pa znaša 20,4%
A res misliš, da razume kaj odstotna točka sploh je?:)
>
> In zemlja še daleč ni okrogla!

Ja, oksagonalni stožec je :_)))
Na vrhu so Bildenbergi (pa Opus Dei, Prostozidarji in ostali), spodaj pa raja ;-)
Ona je pač tipična predstavnica butal;) In kakor vidiš še kar ne obupuje nad svojim neznanjem, temveč ga še naprej širi neuki množici:)