Zasebnost

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bigl sporočil: 18.363
[AnnnnnA]
> [FIN-381227]
> > [AnnnnnA]
> > Morda ste res vsi strašansko pametni in teoretično podkovani, vendar na zadevo gledate s stališča birokrata!!!!
> >
> > Jaz pa naredim preprost izračun:
> >
> > Kupim Tv za 1200 € in zanj plačam 20% davka, pomeni, da 200 € dobi država.
> > Kupim Tv za 1220 € in zanj plačam 22% davka, pomeni, da 220 € dobi država.
> >
> > Država dobi 10 % več denarja, vendar jaz plačam še vedno samo 2% več kot prej.
> >
> > Ali, če povem drugače.
> > Zaslužim 1220 €, 20 % dam na stran za hude čase, 20 € pa beraču!
> > Mar to pomeni, da bo berač dobil 10 % moje plače?
> >
> > V čem je torej problem?
> >
> > PS:
> >
> > Beraču, ki je ves dan sedel pred parlamentom in naberačil 20 €, pa se bo z mojimi 20 € prispevka, beračnina dvignila kar za 50%.
>
> Ne, da nimaš pojma ostvareh o katerih pišeš, pa o ekonomiji, matematiki, statistiki, si tudi funkcionalno nepismena. Si prepričana , da je zemlja okrogla????
> Vse kar ti hočem dopovedat je naslednje.
> Če se davčna stopnja poviša iz 20% na 22% se poviša za 2 odstotni točki ( ali,naj ti bo, za 10%).če bi se povečala za 2% bi bila 20,4%!!! ( in kaj ima sedaj to veze z birokracijo??)
> Da si res "trdonja", je dokaz zadnji stavek....beračnina bi se mu namreč dvignila za 100%!!!
> Lahko se prijaviš za poslanca v državni zbor, videti je , da tam tudi tako računajo....

Res odlična je tvoja ekonomija, ki gleda, koliko bo več za zapravljanje države, nikoli pa ne razmišlja, koliko bomo državljani morali prispevati zanjo. Birokratsko pač.

Če se davčna stopnja poviša iz 20% na 22% se poviša za 2 odstotni točki ali 10 %

Kaj se poveča?


Javne finance se povečajo, torej zbrani denar iz povečane davčne stopnje se dvignje za 10%, ne pa davčna stopnja; davčna stopnja se dvigne samo za 2%. Malo natančnosti prosim. In ne žali drugih zaradi svoje površnosti.



In zemlja še daleč ni okrogla!
Vztrajna pa je. Vsaj nekaj. Vztraja pri svojem pogledu na svet in okolico...Menda ja ni končala kakšne bolunjske šule. Joke. Lep dan.