Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Erjavec podpira zamrznitev prodaje Mercatorja

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.926
[heron]
Še vedno ne razumeš. Prodajalci prodajajo, kot tudi ti občasno prodajaš avto. Razen če nisi zagrižen pešec kot nekoč naš Jožef Školjč. Potencialni kupci kupujejo. Mercator in/ali tvoj avto. Vseeno kaj, stvar pač. In potem se razni veleumi vtikujejo v tvojo/našo prodajo. Le kako bi ti gledal na prodajo tvojega avta, če bi vsakič, ko imaš kupca, nekdo zavpil, da je ta avto bil ukraden. Ali pa spet drugič, da je s tem avtom nekaj narobe, ker ga prodajaš prepoceni. In podobno.
Tudi ti ne preveriš finančnega stanja svojega kupca nič globlje kot do pozicije ali ti bo in kdaj plačal kupnino. Kaj se bo zgodilo s kupcem po plačilu tebi, te prav boli ku... In enako bi moralo biti tudi pri prodaji MELR. Pa ne se bat in lupetat, da ga bo Agrokor zaprl. Stvar, ki jo tako frdamano drago kupiš (celih 30% dražje kot drugi najboljši ponudnik), nikoli ne boš zavestno uničil. In nehajte že enkrat s komunističnimi mantrami, da bo kupec tarčo uničil, ki jih kolhozniki uporabite vedno, ko zmanjka vseh ostalih argumentov.
Pa še nekaj, preden skočiš pokonci in se razpočiš od jeze. Nisem za prodajo Mercatorja. To sem že večkrat javno povedal. Želel bi in verjamem, da bi bilo boljše, da ostane v SLO lastništvu. Ampak pravem, ne prikrito državnem, preko bank in Pivovarne Laško, ter na milost in nemilost prepuščen plenjenju starih UDBovskih agentov. Sicer pa smo ga imeli v naših rokah, tudi kupci (vsaj za Šrota vem) ga niso želeli prodati, dokler jim niso zaprli vseh izhodov in jih v to tako rekoč prisilili. Hoteli so imeti lastnika, ki bi zgodbo financiral in gledal skozi šipo, kako se fantje mastijo in participirajo na cash flowu najboljšega soseda, brez da bi bili njegovi lastniki in brez da bi vložili en sam ojro.
In mi je šlo in mi gre na kozlanje.

... čuj, si bolj slabo prebral, pa zato ti mene ne razumeš, ker sem namreč zgoraj lepo napisal, da če bo Ivica izkašljal kupnino za Mercator v tistih bankovcih s številko 500 na svetlo vijolični podlagi, jaz s prodajo nimam problemov ...

... khmm, če pa bo Ivica "plačal" z nekimi svojimi listi papirja, kjer bo po potrebi od zadaj z roko dopisal nulo ali dve odvisno od tega, kolikor je pač treba pri višanju "kupnine", pa imam jaz s tem velike probleme ...


P.S.: upam, da ne rabim spet prevajat ...