Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ko politiki umolknejo: Primer Golobič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-40964 sporočil: 2.087
[Glavni forum] Tema: Re: Ko politiki umolknejo: Primer Golobič
[#142524] 15.10.07 13:25 · odgovor na: (#142509)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):
Meni se zdi nezaslišano, da bivši člani LDS-a, ki so bili izvoljeni kot poslanci l.2004, sedaj sedijo v parlamentu kot poslanci stranke ZARES, ki ni sodelovala na volitvah 2004. Ta poteza, da imajo svojo poslansko skupino, se mi zdi s strani DZ RS škandal brez primere. Isti primer je bil že z Zelenimi, ko so se razcepili. PS: No, 021 kje si pa sedaj, ko si nam težil z imenom Ivan -Janez. Ali pa gre sedaj za popolnoma drugačen primer ? ;)
 
Kaj pa Polonca in Irma, ki sta omogočili Bajukovo vlado? Pa teh primerov je še precej več? Ali pač je tebi večji problem če nekdo prestopi v na volitvah neobstoječo stranko kot če prestopi v drugo že obstoječo?

(res imate eni zelo selektiven spomin...)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 142524

Strani: 1

anon-76887 sporočil: 18.121
[Glavni forum] Tema: Re: Ko politiki umolknejo: Primer Golobič
[#142529] 15.10.07 13:29 · odgovor na: anon-40964 (#142524)
Odgovori   +    0

0917Metro je napisal(a):


Kaj pa Polonca in Irma, ki sta omogočili Bajukovo vlado? Pa teh primerov je še precej več? Ali pač je tebi večji problem če nekdo prestopi v na volitvah neobstoječo stranko kot če prestopi v drugo že obstoječo?

(res imate eni zelo selektiven spomin...)

Katera Irma (Pavlinič-Krebs?)?
Pri najboljši volji ne vem, kaj imaš v mislih.

Polonca Dobrajc pa ni izstopila iz stranke, ampak je samo glasovala drugače, kot SNS. Načeloma naj bi poslanci glasovali po svoji vesti, kajne? Pucko pa je prestopil k LDS, čeprav je bil izvoljen na listi SKD. Po mojem je to bistvena razlika.

Vsekakor pa jaz mislim, da so poslanci izvoljeni kot pripadniki strank (razen, če kdo kandidira samostojno in je kot samostojni poslanec izvoljen), zato bi morali vrniti mandat, če iz stranke izstopijo.

Strani: 1