Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Rast cen v ZDA skoraj štiriodstotna

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-122574 sporočil: 42
[Glavni forum] Tema: Rast cen v ZDA skoraj štiriodstotna
[#1406628] 20.10.11 03:00 · odgovor na: anon-160230 (#1406610)
Odgovori   +    0
@Hazek
res si me nasmejal.. Dejva pocasi razcistit prvi spor.. in sicer odgovor na vprašanje..
KAJ JE INFLACIJA?
Samo v strica googla vpišeš in dobiš nešteto definicij kaj je inflacija, ki so več ali manj enake tisti na wikipedii in po mojem bežnem pregledu nisem našel nobene strani kje bi pisalo da je inflation = money supply kot trdiš ti.. Tako da zdej ne vem kdo živi v iluzijah.. koga so narobe učili..

Prvič slišim o ekonomskem zakonu o povpraševanju in zalogah.
Cena denarja je izražena z obrestno mero in NE z kupno močjo valute.. In ne boš verjel možno je da se v določenem gospodarskem obdobju lahko poveča masa denarja v obtoku pa bo še vedno prihajalo do deflacije.. kot je zgoraj omenil forumaš, če ti povečuješ ponudbo denarja prepočasi in prihaja do preseznega povpraševanje po denarju in v tem primeru pride kljub povečani masi denarja v obtoku do deflacije..

J

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1406628

Strani: 1

anon-248322 sporočil: 1.501
[Glavni forum] Tema: Rast cen v ZDA skoraj štiriodstotna
[#1406805] 20.10.11 08:25 · odgovor na: anon-122574 (#1406628)
Odgovori   +    0
[0522UPCXS]
@Hazek
res si me nasmejal.. Dejva pocasi razcistit prvi spor.. in sicer odgovor na vprašanje..
KAJ JE INFLACIJA?
Samo v strica googla vpišeš in dobiš nešteto definicij kaj je inflacija, ki so več ali manj enake tisti na wikipedii in po mojem bežnem pregledu nisem našel nobene strani kje bi pisalo da je inflation = money supply kot trdiš ti.. Tako da zdej ne vem kdo živi v iluzijah.. koga so narobe učili..
Sploh ni problem koga so narobe ali prav učili. Problem je v tem, da s tem, kar imaš ti v glavi o inflaciji, ne boš niti približno mogel oceniti prihodnjega dogajanja in tudi razložiti ne boš mogel tega, ker se dogaja sedaj.

Učenje o inflaciji, kot CPI je čista neumnost in nima nobene analitične in napovedne vrednosti. Zaradi tega ne prestane empiričnega preizkusa teorije.

Na čitaj...
mises.org/daily/2989
mises.org/resources/...-Inflation

Žalostno je, da t.i. Avstrijska šola ekonomije, bolj pravilno razlaga in napoveduje težave, ki jih imamo in obenem mi, kot država, ki je bila nekoč del te AvstroOgrske in smo tako blizu nismo deležni njihovega učenja na načih cvetočih poslovnih in ekonomskih šolah.

Strani: 1