Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenci, posnemajte ZDA pred sto leti!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-232734 sporočil: 4.441
[Glavni forum] Tema: Slovenci, posnemajte ZDA pred sto leti!
[#1389626] 08.10.11 23:34 · odgovor na: čarli (#1389624)
Odgovori   +    0
Čeprav se z bailouti ne strinjam, sem pa nekje zasledil (res ne najdem linka), da se npr. NLB v vsakem primeru splača bailoutat in sicer zakaj: denimo da ima 100 000 komitentov, ti imajo vsak samo 10 000 EUR, to pomeni da bi država ob propadu morala izkašljat 10 000 000 000 zaradi jamstva za vbančne vloge - kar impresivno ne, glede na to, da so številke verjetno višje. Sem se zamislil, kaj bi to pomenilo za nas, če bi recimo prišlo do tega, ker premoženja tko al tko ne bi bilo dovolj za poplačilo, to vemo pa vsi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1389626

Strani: 1

čarli sporočil: 13.178
[Glavni forum] Tema: Slovenci, posnemajte ZDA pred sto leti!
[#1389636] 09.10.11 00:09 · odgovor na: anon-232734 (#1389626)
Odgovori   +    0
[slep]
Čeprav se z bailouti ne strinjam, sem pa nekje zasledil (res ne najdem linka), da se npr. NLB v vsakem primeru splača bailoutat in sicer zakaj: denimo da ima 100 000 komitentov, ti imajo vsak samo 10 000 EUR, to pomeni da bi država ob propadu morala izkašljat 10 000 000 000 zaradi jamstva za vbančne vloge - kar impresivno ne, glede na to, da so številke verjetno višje. Sem se zamislil, kaj bi to pomenilo za nas, če bi recimo prišlo do tega, ker premoženja tko al tko ne bi bilo dovolj za poplačilo, to vemo pa vsi.
No jz se glede bailote ne strinjam, ker kar naprej ustvarja moralni hazard. In tega ne bo nikoli konec in bomo nonstop talci politike in bankirjev. Naj gre NLB pod vodo in to je to. Država pa itak ne bo mogla vrnt depozite kar je seveda že jasno, ker bi drugače bankrotirala. No razn, če bi dala ven 30 letne obveznice. Ampak itak je že zapufanost taka, da praktično ni več prostora. Vsekakor pa je sedanji monetarni sistem nevzdržen in upam, da bomo kmalu presedlali na free banking system, ki ne more povzročiti krize takega obsega;)

Strani: 1