Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-18879 sporočil: 644
Dobro jutro,

preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani:

www.zdomci.2hp.eu .

Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali
"LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM"
seveda nepreklicno ostajam!

Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-))

Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini.

Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek!

Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.

Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen.

Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice...

Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-)

Prijazen pozdrav s senčne strani Alp

Zvone Kokalj