Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Cena Triglava v nove višave

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-123912 sporočil: 18
[Borza] Tema: Re: Cena Triglava v nove višave
[#136680] 02.10.07 09:09 · odgovor na: anon-11608 (#136677)
Odgovori   +    0
@lordice...zdje mi pa razloži, od kje tebi cena 500 EUR? Si to naračunal sam ali si si pomagal s kakšnim zapletenim računalniškim modelom? In očitno ti ni jasno, kako se določa "otvoritveno ceno" pri najbolj prestični A-kotaciji, zato ne trosi neumnosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 136680

Strani: 1

anon-11608 sporočil: 102
[Borza] Tema: Re: Cena Triglava v nove višave
[#136691] 02.10.07 09:24 · odgovor na: anon-123912 (#136680)
Odgovori   +    0
Otvoritvena cena me ne zanima. Me pa zanima od kje tebi informacija, da bodo ljudje pripravljeni prodajati ZVTG po 300€, če bo taka otvoritvena cena. Če bo slučajno taka, jih z veseljem kupim. Okoli 500 € je pa trenutna cena po kateri so jo kupci pripravljeni kupiti, prodajalci pa prodajati. In če v odkup ne bo ponujenih dodatnih delnic, cena ne more odstopati od te na sivem trgu. Od kje tebi ideja, da bodo pa vsi pripravljeni delnice prodajati, ko se bo ZVTG uvrstila na borzo. Sorry, ampak tvoja logika je zgrešena. Da pa bo cena naraščala po uvrstitvi na borzo, to je pa itak značilno za vse naše delnice. To je psihologija in nobeno vrednotenje. Jaz sam jih sicer ne bom kupoval po taki ceni, ampak glede na napihnjenost naših delnic sem prepričan, da jih drugi bodo. V Sloveniji itak prevladuje mnenje, če je Krka prišla do 1000 EUR, bo pa tudi ZT, pa TS pa še katera druga firma. Vem da je zgrešeno, ampak če ni ponudbe, ne moreš kupiti po nizkih cenah. Če pa bo država ponudila v odkup zajeten paket delnic, potem pa pride v poštev vrednotenje preko ustreznih kazalnikov. Sedaj pa je to itak nesmiselno.

Strani: 1