Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Strmoglav evro nam je zavrl padec cene nafte

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-248322 sporočil: 1.501
[Glavni forum] Tema: Strmoglav evro naj je zavrl padec cene nafte
[#1306269] 02.08.11 11:25 · odgovor na: 1115PLane (#1306236)
Odgovori   +    3
[1115PLane]
EURCHF = 1.10!!! Reveži zapufanci. Poznam jih kar nekaj. Še dobro da ne razumejo in jih skoraj nič ne boli :(((
Jaz na EUR/CHF opozarjam že več kot eno leto.

Danes sem celo dopoldne študiral kaj lahko naredi SNB na to temo. Pa so grožnje izpred par tednov, da bodo intervenirali, ko bo tečaj padel pod 1.3, samo nikjer na grafu se ne vidi kakšne intervencije. Baje so lansko leto zmetali nekaj 10 mrd EUR v reševanje oz. ohranjanje tečaja. Sedaj so ostali samo pri verbalnih grožnjah. Ko bo prebil EUR/CHF 1:1, vprašanje kaj bo oz. če se bodo kaj zmigali oz. če bodo pri takšnih valutnih pritiskih sploh lahko kaj naredili. Če bo par % ljudi ugotovilo, da jih strižejo in hoteli svoje keš prihranke konvertirati v CHF, proti temu SNB na takšen način, da to počne uradno najbrž nima rešitve.

Edina možnost je tiskanje oz. ustvarjanje denarja iz zraka, ker tako ne bodo knjižili izgub. Vprašanje pa je, kaj bo, če jim zadeva uide iz rok.

Druga in njihova skoraj edina možnost je, da "požrejo" deflacijo in pričnejo zniževati cene in plače. To je tudi edina poštena možnost, ki ne bo vodila v propad valute.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1306269

Strani: 1

jezst sporočil: 4.758
[rodrigues]
> [1115PLane]
> EURCHF = 1.10!!! Reveži zapufanci. Poznam jih kar nekaj. Še dobro da ne razumejo in jih skoraj nič ne boli :(((

Jaz na EUR/CHF opozarjam že več kot eno leto.

Danes sem celo dopoldne študiral kaj lahko naredi SNB na to temo.
Edina možnost je tiskanje oz. ustvarjanje denarja iz zraka, ker tako ne bodo knjižili izgub. Vprašanje pa je, kaj bo, če jim zadeva uide iz rok.

Druga in njihova skoraj edina možnost je, da "požrejo" deflacijo in pričnejo zniževati cene in plače. To je tudi edina poštena možnost, ki ne bo vodila v propad valute.
Držim pesti za tiskanje, da porinejo vsaj proti 1,20 nazaj, verjetno vsem jasno, zakaj...
anon-197765 sporočil: 6.444
[rodrigues]
> [1115PLane]
> EURCHF = 1.10!!! Reveži zapufanci. Poznam jih kar nekaj. Še dobro da ne razumejo in jih skoraj nič ne boli :(((

Jaz na EUR/CHF opozarjam že več kot eno leto.

Danes sem celo dopoldne študiral kaj lahko naredi SNB na to temo. Pa so grožnje izpred par tednov, da bodo intervenirali, ko bo tečaj padel pod 1.3, samo nikjer na grafu se ne vidi kakšne intervencije. Baje so lansko leto zmetali nekaj 10 mrd EUR v reševanje oz. ohranjanje tečaja. Sedaj so ostali samo pri verbalnih grožnjah. Ko bo prebil EUR/CHF 1:1, vprašanje kaj bo oz. če se bodo kaj zmigali oz. če bodo pri takšnih valutnih pritiskih sploh lahko kaj naredili. Če bo par % ljudi ugotovilo, da jih strižejo in hoteli svoje keš prihranke konvertirati v CHF, proti temu SNB na takšen način, da to počne uradno najbrž nima rešitve.

Edina možnost je tiskanje oz. ustvarjanje denarja iz zraka, ker tako ne bodo knjižili izgub. Vprašanje pa je, kaj bo, če jim zadeva uide iz rok.

Druga in njihova skoraj edina možnost je, da "požrejo" deflacijo in pričnejo zniževati cene in plače. To je tudi edina poštena možnost, ki ne bo vodila v propad valute.
Ne vem kaj vam pri današnji ekonomiji ni jasno. Trenutno se gremo takšno ekonomijo, kjer vsako varčevanje države pomeni stagnacijo oziroma nazadovanje gospodarstva, odvisno pad od intenzivnosti varčevanja države.

Da bi država zmanjšala svoj dolg ni niti najmanjših osnovnih možnosti razen, da se sprijazni s hudo recesijo. To je danes realnost dragi moji. In prej kot boste to znanje osvojili, prej se boste v dani situaciji znali pravilno odločati.

Strani: 1