1 ura
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
3 ure
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju
4 ure
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
4 ure
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 6
5 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 2
6 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 4
6 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
6 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
6 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
6 ur
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
6 ur
Tudi poštarji bodo stavkali 1
7 ur
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
7 ur
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente 1
9 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
9 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
10 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
13 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1
13 ur
German Managers Don’t See Global Upswing Boosting Their Business
13 ur
German Factory Orders Drop in Sign of Enduring Weakness
13 ur
Velika Britanija: stroški globokega geološkega odlagališča jedrskih odpadkov rastejo na 77 milijard evrov 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Finetol se umika z borze

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-15342 sporočil: 8.014
[Glavni forum] Tema: Finetol se umika z borze
[#1305805] 01.08.11 22:34 · odgovor na: anon-1670 (#1305658)
Odgovori   +    7
[Maj]
Da se da Tadeju boriti z mlini na veter je pa vredno vse pohvale.
O teh mlinih smo že nekajkrat govorili in po mojem ni vedno čisto tako, čeprav konkretno v tem primeru verjetno je. Vsem prisotnim sem se tudi zelo potrudil razložiti, kaj bi bila v danih razmerah po mojem edina izvedljiva varianta, s katero bi mali delničarji dobili za sedanje razmere lepo odpravnino (in s tem bi, tega čisto nič ne zanikam, tudi jaz pokvarjeni špekulant nekaj zaslužil), gorenjski klobčič pa bi dobil hiter umik z borze in s tem pravico do domišljijskega vrednotenja naložbe v Finetol, ki ga očitno zelo nujno potrebuje.

Dejansko v približno polurni razpravi o tej točki sploh nihče od prisotnih ni nikoli zatrdil, da je z mojim predlogom kaj narobe. Kar nekaj je bilo tam tudi ljudi, ki so že nekajkrat spoznali, da praviloma vem, o čem govorim in da so imeli od ignoriranja tega doslej kvečjemu škodo. A na koncu je očitno spet prevladala delitev na "naše" in "vaše", zato so dali na glasovanje svoj predlog in ga izglasovali točno v taki obliki in s takimi posledicami, ki sem jim jih 15 minut prej (po moji presoji zelo nazorno in pedagoško) razčlenil. In kot je navedeno v tistem spisku, so šli med "njihove" spet tudi vsi tisti, ki jih ta praksa že nekaj časa močno tepe (Sava, Abanka, ...).

In zdaj pač ne mali delničarji ne gorenjski klobčič verjetno ne bodo dobili tega, kar so želeli, a kot zadnje čase že tolikokrat lahko rečem le, da očitno pač že mora biti tako. Osebno - da se ne bi kdo sekiral zame - bom imel iz tega naslova kvečjemu zanemarljivo izgubo, ali pa še te ne, saj sem svoje delnice FINR kupil po 1.26 EUR.
[Maj]
Evo končno sem našel enega kandidata za predsednika vlade, ki bi bil res vreden podpore.
Me niti približno ne zanima in si tudi niti približno ne domišljam, da bi bil kos takšni nalogi. Če še tridesetih ljudi, ki jih do želenih ciljev na nek način vse vodi ista pot, ne uspem prepričati, da bi šli po tej poti, kako bi potem šele pogrnil, ko bi moral za kakšno pot prepričevati stotisoče :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1305805

Strani: 1

anon-1670 sporočil: 14.712
[Glavni forum] Tema: Finetol se umika z borze
[#1305889] 02.08.11 03:00 · odgovor na: anon-15342 (#1305805)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> [Maj]
> Da se da Tadeju boriti z mlini na veter je pa vredno vse pohvale.

O teh mlinih smo že nekajkrat govorili in po mojem ni vedno čisto tako, čeprav konkretno v tem primeru verjetno je. Vsem prisotnim sem se tudi zelo potrudil razložiti, kaj bi bila v danih razmerah po mojem edina izvedljiva varianta, s katero bi mali delničarji dobili za sedanje razmere lepo odpravnino (in s tem bi, tega čisto nič ne zanikam, tudi jaz pokvarjeni špekulant nekaj zaslužil), gorenjski klobčič pa bi dobil hiter umik z borze in s tem pravico do domišljijskega vrednotenja naložbe v Finetol, ki ga očitno zelo nujno potrebuje.

Dejansko v približno polurni razpravi o tej točki sploh nihče od prisotnih ni nikoli zatrdil, da je z mojim predlogom kaj narobe. Kar nekaj je bilo tam tudi ljudi, ki so že nekajkrat spoznali, da praviloma vem, o čem govorim in da so imeli od ignoriranja tega doslej kvečjemu škodo. A na koncu je očitno spet prevladala delitev na "naše" in "vaše", zato so dali na glasovanje svoj predlog in ga izglasovali točno v taki obliki in s takimi posledicami, ki sem jim jih 15 minut prej (po moji presoji zelo nazorno in pedagoško) razčlenil. In kot je navedeno v tistem spisku, so šli med "njihove" spet tudi vsi tisti, ki jih ta praksa že nekaj časa močno tepe (Sava, Abanka, ...).

In zdaj pač ne mali delničarji ne gorenjski klobčič verjetno ne bodo dobili tega, kar so želeli, a kot zadnje čase že tolikokrat lahko rečem le, da očitno pač že mora biti tako. Osebno - da se ne bi kdo sekiral zame - bom imel iz tega naslova kvečjemu zanemarljivo izgubo, ali pa še te ne, saj sem svoje delnice FINR kupil po 1.26 EUR.
Pri tako medsebojno navezanih osebah/podjetjih imaš šans za uspeh glih ene toliko kot, če bi šel prašiča prepričevat, da naj ne požre in potaca vse trave naenkrat, ker bo potem prav kmalu brez hrane.

Me pa zanima ali te vsi ti gorenjski šefi gledajo kot bi te hoteli vržti v kakšno jamo ali se samo prijazno nasmihajo in si mislijo ti kar nakladaj, mi bomo itak naredili po svoje?

A točno določene zakonodaje na tem področju pa ni?
Kako morejo delnice kar umakniti iz borze in delničarji niti ne vedo po kakšni ceni?

Je pa sreča vsaj v tem, da za druge potrebe nujno rabijo prikazati čim višjo vrednost Finetola, ker če ne bi izvedli vse možne in nemožne oslabitve ter naračunali knjigovodsko vrednost en cent in vas izplačali.

Bo pa zanimivo čez par let brati kak "mikstone" blog kakšnega akterja...
> [Maj]
> Evo končno sem našel enega kandidata za predsednika vlade, ki bi bil res vreden podpore.

Me niti približno ne zanima in si tudi niti približno ne domišljam, da bi bil kos takšni nalogi. Če še tridesetih ljudi, ki jih do želenih ciljev na nek način vse vodi ista pot, ne uspem prepričati, da bi šli po tej poti, kako bi potem šele pogrnil, ko bi moral za kakšno pot prepričevati stotisoče :)
Ravno to je največji problem v tej državi, da:
1. pametni, sposobni in pošteni niti pod razno nočejo/te v politiko

2. glupe ovčice daleč najraje volijo ravno največje bedake/lopove, ki pa znajo izredno dobro nakladat.
Blizu zmage si že, če se zmeniš za kak incident s Hrvati, pa malo moraš omeniti partizane in domobrance, pa seveda obljubiti višje plače in višje penzije ter seveda nižje davke-če ti pa uspe zrihtati še kakšno idilično slikco dojenčka v idiličnem podeželskem okolju si pa sploh na konju.
Ko prideš na oblast pa večkrat poveš, da so prejšnji vse toliko zafurali, da ne moreš nič premakniti in so ovčice potolažene.
Pred novimi volitvami pa vajo samo ponoviš, če se pa še s kakšnim tajkunom zmeniš, da ga za primerno odškodnino lahko ene parkrat pelješ v marici ti je pa nov mandat zagotovljen,...

Strani: 1