Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ustavite Spomenko Hribar - drugič

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.948
[Glavni forum] Tema: Ustavite Spomenko Hribar - drugič
[#1280593] 07.07.11 22:21 · odgovor na: (#1280585)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 07.07.2011 22:27
[rename]
> [najobj]
> > [rename]
> > > [RTM]
> > > > [rename]
> > > >
> > > > Ne le toleriranje, pač pa tudi izdatno nagrajevanje akterjev zločinov in njihovih potomcev, ki so zagotavljali poveličevanje klavske revolucije nas je pripeljalo v zločinsko družbo.
> > >
> > > Po mnenju zgodovinarja Mitje Ferenca bi bilo zelo napačno vso krivdo naprtiti vsem enotam jugoslovanske armade, ki so se ob koncu vojne znašle na slovenskem ozemlju. "Toda sedaj vemo, da so vsaj del pobojev v Hudi jami izvajali slovenska OZNA in slovenske enote: tretja brigada Vojske državne varnosti, vključena v divizijo Knoja,"
> > >
> > > goo.gl/dkGy2
> > >
> > > cirkularka stanovnik pa spizdi v filadelfijo.
>
> > V Leljakovi knjigi Huda jama - Teharje imaš poimenski seznam članov slovenske enote, ki je izvajala poboje. Vse sami kleni Slovenci. Nekateri priimki so posebej zanimivi, še posebej, če poznaš njihove potomce in njihove kariere.
>
>
> ... ja, ki bi se seveda morali vsi po vrsti kar sami obesiti, ker so brez dvoma krivi dejanj svojih staršev in potemtakem niso vredni svojega življenja ... khmm, saj si ti to tako mislil, a ne ? ...
>
>
> P.S.: pizda, ti si dejansko prfuknjen ...
Ti si fuknjen, ker mi polagaš besede, ki jih nisem nikoli izrekel.
Meni osebno je ta poimenski seznam marsikaj pojasnil, pa ne bom direktno o imenih in priimkih govoril, čeprav bi lahko.
Niso otroci krivi za dejanja svojih staršev - so pa sokrivi v toliko, ker so uživali privilegije in to je dokazljivo. Štipendije, delovna mesta, napredovanja itd.
Če je tebi vseeno za to, kaj se je dogajalo leta 1945 vsaj drugih ne žali, ki nismo ravnodušni do teh zločinskih dejanj.

Ravnokar sem prebral odličen komentar v zvezi s tem in ga kar kopiram v celoti:

Huda jama je največja sramota evropske demokracije. Sramota je že dejstvo, da je v Evropi do tako velikega obsega povojnih pobojev sploh lahko prišlo, še posebej, ker so Angleži očitno za namere komunistov vsaj deloma vedeli. Za slovenski narod je še posebej sramotno dejstvo, da je bil zločin izpeljan na tako okruten način. V rudnik so namreč zaprli žive ljudi, pred tem pa so jih posipali z živim apnom. O obsegu sramote priča tudi dejstvo, da so se je zavedali celo slaboumni zločinci sami, saj so rudniški jašek večkrat zazidali, da nebi prišlo do odkritja zločina. Sramota države je v dejstvu, da zločine prikriva in ne omogoči dostojnega pokopa žrtev. Sramota civilne družbe je v tem, da nemo stoji in nič ne reče, čeprav je znano, da so bili med žrtvami celo otroci in mlada dekleta, ki se jim prav gotovo, ob še tako hudi zlonamernosti, ne more pripisati kakih zločinov, ki bi na nakršenkoli način lahko opravičevali zločin, ki je nastal izvensodno in po končani vojni. Sramota slovenske partije je v tem, da je bil zločin del njenega načtrovanega delovanja, da je razne "majorje Mitje, glasom katerih so se zločini dogajali" šolala pri enemu večjih evropskih zločincev Stalinu, od katerega so se naučili tudi nečloveških metod, katrerim so dodali še kanček slovenske lumpenproletarske ustvarjalnosti.
Vse državljane je lahko sram, da se ob odkritih zločinih ne zganemo, da ne odstavimo predsednika države, ki mu odkrita trupla pomenijo drugorazredno vprašanje, da prenašamo nedejavnost organov pregona, da toleriramo "akademike", ki na skrivaj onemogočajo razkritje zločina in se z leti uvrščamo med sokrivce enega največjih zločinov nad civilnim prebivalstvom.
Sram me je, da sem preko očeta nehote povezan z akterji tega, ljudem zamolčanega, pa vendar vsem na nek način slutenega zločina. Sram me je, da nas potomci zločincev danes učijo demokracije, prava in morale!

... čuj, preberi še enkrat, kaj (ni)si napisal (zdaj spet in tam zgoraj malo prej), ker to je zdaj že klasika, da jaz tebi "polagam besede, ki jih nisi nikoli izrekel" ...


P.S.: niti ti niti jaz nimava pojma, kaj je takrat(!) gnalo tiste ljudi v dejanja, ki so jih storili ... khmm, le da se jaz tega zavedam, ti pa ne ...