Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ali lahko sodobna ekonomija deluje etično?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[peterfrankl]
Hvala za vprašanje.
Se mi zdi, da Šrot ni pisal za Finance. Morda se motim, a zdi se mi, da ne, lahko preverim. Gremo naprej: meni se ne zdi prav, da se obregnete ob to, da so Finance dale Marku Kryžanowskemu možnost, da objavi svoj tekst. Dekleta in fantje, smo pač odprt časopis, vsi natančno vedo, kdo je Marko Kryžanowski, je razkrito. Ali želite, da uredniki nismo odprti, da smo upravitelji klubov ekskluzivizma?
Zelo dobra usmeritev časopisa. Bralci naj se raje vprašajo, kaj zapis pove o Kryžanowskem.

a) to pomeni, da je tako nenormalno glup

b) se zajebava in reži ob absurdnosti situacije in svoje udobne pozicije

c) pripravlja dober track record za novi krog populizma in morebitnega totalitarizma, v katerem bo moral preživet

d) kaj drugega? (jaz mislim, da gre za c, ampak ni mi jasno, zakaj uporablja finance kot medij)
Ko je bi M.K. predsednik uprave Petrola, smo mu namenili mnogo kritičnih tekstov - v času, ko so ga drugi predvsem hvalili in se ga bali. Verjemite mi, da to ni bilo enostavno delo. Danes mu damo možnost, da kaj objavi. Pa tudi prej bi mu jo. Ni fer, da nas pozivate k cenzuri, pustite nam malo demokracije, spoštovani udeleženci demokratičnega foruma.
Vsem lep pozdrav,
Peter Frankl
Kaj pa če je vrednota resnica, ne pa demokratičnost za vsako ceno? Ta forum ni demokratičen, hvalabogu. Na njem velja volja lastnika, ki je hierarhično jasna, nebenega "ena glava en glas" bullshita ni tukaj.

Avtor je v svojem komentarju natrosil kup neumnosti in nekaj namernih zavajanj, zato je prav, da so Finance načelno distancirane od trditev v zapisu, ki sicer nedvomno zvisuje branost, pa tudi informiranost o stanju duha slovenskih elit.

Ne pozivamo k cenzuri, pozivamo zgolj h kvaliteti, zato pač malo pojamramo ob raznih Bavčarjanskih epizodah. Ker se zavedamo, da je cajtng treba prodat, objavo vseeno razumemo, in Financam še naprej želimo veliko uspeha. Prepričan sem, da ima tudi uredništvo nekaj razumevanja za naše jamranje :-)