Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odločitev o pomoči Grčiji preložena na julij

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-170731 sporočil: 2.226
[Glavni forum] Tema: Odločitev o pomoči Grčiji preložena na julij
[#1260024] 21.06.11 11:19 · odgovor na: gogi1 (#1259433)
Odgovori   +    0
Gogi1 jaz tebe čisto razumem kar si povedal je žalostno z veliko čustvenega naboja,toda za nastalo situacijo v Grčiji nismo krivi mi ampak Grki sami in pohlepne banke ki imajo nesposobne ekonomiste.Kakor koli obrneš UNHCR bodo slej kot prej v Grčiji pa ali bomo mi metali evropski davkoplačevalski denar v Grčijo ali ne!Gogi1 sam si povedal da obstaja veriga ki je trenutno več ali manj omejena na francoske in nemške banke,toda tukaj ko posojamo naš denar Grčiji pride do preobrata v to verigo se nevede ali nehote vpletamo tudi mi postajamo vse bolj odvisni od Grčije kajti če bankrotira bomo morali ta poroštva in posojen denar prevzeti na odplačevanje slovenski davkoplačevalci in vsi ostali v Evropi.Danes posojajo denar Grčiji države ki so po zunanjem dolgu že zelo blizu grškemu scenariju.In tisti ki znamo šteti do tri smo že pred letom in pol vedeli da je Grčija vreča brez dna ki ni sposobna plačevati obresti na sposojen denar,kje so še glavnice ki so v 80 kratniku zneska obresti.Grčija bo v vsakem primeru bankrotirala,samo bolje je da čim prej ker skozi dolgi rok bo nase vezale vse več in preveč davkoplačevalskega denarja članic evro skupine.In manj škode bo danes kot pa čez tri leta.Kajti z vsako posojeno tranšo Grčiji smo vse bolj vpeti v to neekonomično verigo ki pa je popustila že zdavnaj in vprašanje časa kdaj se bo začel domino efekt.Evropa pa lahko izbira samo med manjšim domino efektom ali večjim.In dlje časa ko bo odlašala bankrot Grčije večji bo na koncu domino efekt.Treba se je rešiti tega slabega finančnega balasta ki ovira gospodarsko rast v Evropi.Toda s izposojanjem in posojanjem drugim ter z povečevanjem javnega dolga držav članic evro območja ki posojajo denar Grkom bomo krizo samo še poglobili.