Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-167067 sporočil: 3.637
Zadnja sprememba: anon-167067 08.06.2011 10:39
[novica]
> [shevchenko]
> pa ne vem, kje je problem, ce se pocuti slovenca, potem je slovenec. kaj si pa drugi mislijo, je pa njihov problem, ne?
>
> sicer pa je lahko bit v teh casih slovenec, ko nasa reprezentanca raztura. me zanima, kaj bo rekel cez 5 let :)

sploh ni problema, zezam se. poskušam samo ilustrirat, kako nesmiselno početje je preštevanje krvnih zrnc in natančno določanje, od katere generacije naprej si človek lahko drzne imenovati samega sebe za slovenca, ne da bi pri tem pokasiral pripombo, vezano na njegov priimek.
novica
Pri čemer je smešno, da bi očitno čista formalnost (sprememba priimka) takega človeka spremenila v Slovenca...?

Če pa ga ne bi, potem morajo kritiki utemeljiti kje neki se v takem primeru še skriva skriva "neslovenska esenca". Mogoče v trebušni slinavki, kostnem mozgu, ne vem. Se skriva v genetskem zapisu? Ob takem številu različnih vojska, ki so divjale skozi stoletja po tem delu Evrope- oprostite, nemogoče.

Če se skriva v večji toleranci, sposobnosti uporabe več jezikov, sprejemanju različnih kultur, gibanju v njih, seznanjenosti z njimi.... potem je taka neslovenska esenca super, ali bi jo kdorkoli zamenjal za vsebino možganov forumaša "Foore"???

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1242612

Strani: 1

novica sporočil: 5.397
[vuksan]
> [novica]
> > [shevchenko]
> > pa ne vem, kje je problem, ce se pocuti slovenca, potem je slovenec. kaj si pa drugi mislijo, je pa njihov problem, ne?
> >
> > sicer pa je lahko bit v teh casih slovenec, ko nasa reprezentanca raztura. me zanima, kaj bo rekel cez 5 let :)
>
> sploh ni problema, zezam se. poskušam samo ilustrirat, kako nesmiselno početje je preštevanje krvnih zrnc in natančno določanje, od katere generacije naprej si človek lahko drzne imenovati samega sebe za slovenca, ne da bi pri tem pokasiral pripombo, vezano na njegov priimek.
> novica

Pri čemer je smešno, da bi očitno čista formalnost (sprememba priimka) takega človeka spremenila v Slovenca...?

Če pa ga ne bi, potem morajo kritiki utemeljiti kje neki se v takem primeru še skriva skriva "neslovenska esenca". Mogoče v trebušni slinavki, kostnem mozgu, ne vem. Se skriva v genetskem zapisu? Ob takem številu različnih vojska, ki so divjale skozi stoletja po tem delu Evrope- oprostite, nemogoče.

Če se skriva v večji toleranci, sposobnosti uporabe več jezikov, sprejemanju različnih kultur, gibanju v njih, seznanjenosti z njimi.... potem je taka neslovenska esenca super, ali bi jo kdorkoli zamenjal za vsebino možganov forumaša "Foore"???
ah, sprememba imena in priimka je bil tudi že predlog, ki sem ga dobil od direktorja v prejšnji firmi..."novica, ti si tako fajn, nekoč še bo kaj iz tebe, samo pejt si ime in priimek zamenjat, če hočeš uspet v karieri." tega predloga ne bom nikoli pozabil in še zdaj si mislim, da sem raje lačen kot, da bi si spremenil ime.
novica
anon-151448 sporočil: 3.061
[vuksan]
> [novica]
> > [shevchenko]
> > pa ne vem, kje je problem, ce se pocuti slovenca, potem je slovenec. kaj si pa drugi mislijo, je pa njihov problem, ne?
> >
> > sicer pa je lahko bit v teh casih slovenec, ko nasa reprezentanca raztura. me zanima, kaj bo rekel cez 5 let :)
>
> sploh ni problema, zezam se. poskušam samo ilustrirat, kako nesmiselno početje je preštevanje krvnih zrnc in natančno določanje, od katere generacije naprej si človek lahko drzne imenovati samega sebe za slovenca, ne da bi pri tem pokasiral pripombo, vezano na njegov priimek.
> novica

Pri čemer je smešno, da bi očitno čista formalnost (sprememba priimka) takega človeka spremenila v Slovenca...?
A tako kot v primeru Ismail Mainardija aka Srečka Prijatelja ali recimo Dragana Gajića aka Draga Gaja? Slednji je celo Magnifica prosil, da ga umakne s seznama slovenskih čefurjev. Vidiš, tako zelo "Slovenec" je postal.

Strani: 1